Slunečník jako designový prvek

K čemu primárně slouží slunečník? To je více než jasné. Je skvělou pomůckou, jak zastavit přímé sluneční paprsky, díky čemuž eliminujete třeba popáleniny na pokožce, stejně jako úpal nebo úžeh. Nezapomínejte ale ani na to, že slunečníky nemusí být nutně jenom praktické řešení, jelikož může jít i o zajímavý estetický prvek na vaši zahradu. Pokud navíc koupíte slunečníky v akci, můžete si být jisti i nízkými cenami. A to je další velké plus.

Bohatý výběr barev je samozřejmostí

Nejprve se dotkněme toho nejdůležitějšího, což je bohatý výběr barev, které dnes slunečník zahradní vlastně může nabídnout. Těch je opravdu více než dost, což jasně svědčí o tom, že si z bohaté nabídky vyberete i vy. Můžete jít jak cestou praktičnosti, tak i cestou toho, aby daný prvek k vaší zahradě dokonale ladil. A tak je dobré zvolit varianty, jako je třeba:

  • Zelená barva
  • Terakotová barva
  • Béžová barva

Všechny tyto tři barvy jsou často k vidění i v samotné přírodě. Díky tomu zahradní slunečníky na vaši zahradu zkrátka dokonale padnou. Nejenom však díky barvám.

Vyberte si zajímavé tvary, které slunečník nabídne

I tvarově tento sortiment vyniká. Pokud jste stále žili v myšlenkách na to, že existuje jenom kulaté provedení, kterým je nejčastěji plážový slunečník, již tomu tak není. Dnes totiž není problémem získat i řadu jiných tvarových provedení. Pokud se podíváme na jednu z těch originálních, jsou to třeba slunečníky na terasu, které jsou označované jako půlkruhové. Je však možné vydat se ještě jinou cestou, která může spočívat také v tom, že si vyberete řešení, které bude pravoúhlé. Dne se nabízí varianta buď klasický čtvercová, stejně jako to může být i varianta obdélníková. A protože právě rovné a pravoúhlé tvary jsou dnes moderní, můžete si být jisti tím, že dané řešení rozhodně nezklame.

Nejenom s nohou uprostřed

Dalo by se říci, že na klasické konstrukci slunečníku toho zase až není co vylepšovat. I to je velký omyl, jelikož jeho noha nemusí být nutně jenom klasická a obyčejná. Příkladem jsou zahradní slunečníky s boční nohou, které nabídnou velmi povedenou konstrukci s ohledem na design. Jedná se o řešení, kdy je noha oblého tvaru a samotný stínící plocha slunečníku se na ní jednoduše zavěsí. Jistotou je, že v takovém provedení lze zvolit jak ty menší, tak i velké slunečníky. Celkový vzhled tohoto řešení rozhodně nadchne každého náročného člověka.

slunecniky

Stabilita je samozřejmostí

U tohoto řešení samozřejmě musíme dodat, že celkové stability se rozhodně nemusíme jakkoliv bát. A to z toho důvodu, že v tomto případě máme jistoty spojené s tím, že samotný podstavec slunečníku je nejenom dostatečně velký, ale i dostatečně těžký. Navíc samotný systém zavěšení stínící plochy je spojený hlavně s tím, že se nemusíme obávat ani silnějšího větru.

Zaujme také kvalita látky

Už se nebojte jakýchkoliv nevzhledných slunečníků, u kterých látka na první pohled působí nejenom lacině, ale také nevzhledně. Dnes totiž není žádným problémem koupit takové, u kterých bude i látka vypadat dokonale, díky čemuž si můžeme být jisti, že z hlediska vzhledu dané kvalitní slunečníky na Kokiskashop.cz zkrátka nezklamou. Podíváme-li se na možnosti látky blíže, je třeba říci, že rozhodně dominuje takzvaný polyester. Ten je nejenom celkově nenáročný na údržbu, ale může poskytnout jak ochranu před sluncem, tak v případě impregnace třeba také ochranu před drobným deštěm. Díky tomu bude mít slunečník velký i malý dvojí využití. Tedy trojí, jelikož jak jsme zmínili, je také perfektním estetickým doplňkem právě vašich zahrad.