Stop plísním v bytě

Plísně na zdech tvoří nepěkné skvrny a také ohrožují naše zdraví. Nejpravděpodobnější příčinou jejich vzniku bývá kondenzační vlhkost. Tento problém lze řešit snadno a účinně hlavně pravidelným intenzivním větráním a termoizolačním antikondenzačním nátěrem Maxitherm.

Plísně se tvoří díky nenápadným změnám v užívání bytů. Oproti minulosti se podstatně více koupeme a sprchujeme, častěji používáme pračky a myčky nádobí. Výsledkem je větší množství páry vyprodukované v uzavřeném prostoru. Problém spočívá v tom, jak přebytečnou vlhkost z bytu odvést, zvláště když vyměníme stará okna za plastová, která jsou dokonale utěsněná. Zejména u starších bytů se dramaticky mění cirkulace vzduchu a výměna vzduchu s venkovním prostředím. Tím dochází ke zvýšení relativní vlhkosti v interiéru, která se pak kondenzuje na zdech, což vede k tvorbě karcinogenní plísně.

 

Odstranění plísní a úspora nákladů na vytápění

imagesVětšina dezinfekčních a fungicidních prostředků více méně pomáhá, ale jen na krátkou dobu. Léčí totiž pouze viditelnou část neduhu, tedy skvrny plísní na povrchu zdiva, neodtraňují však příčinu problému, jíž jsou podmínky vedoucí ke kondenzaci vlhkosti. Možnost, jak se zbavit plísní natrvalo snadným, rychlým a účiným způsobem, přesto existuje. Stačí použít termoizolační nátěr Maxitherm. Hlavní efektem tohoto speciálního nátěru je snížení tepelných ztrát, zajištění tepelné pohody při pobytu uvnitř budov při současném výrazném snížení finančních nákladů na vytápění. Vedle těchto benefitů je stále více využíván pro vedlejší, ale neméně žádoucí efekt tohoto nátěru – antikondenzační a protiplísňový účinek.

Příčina a odstranění plísní

mould-on-wallsNejčastějším důvodem vzniku plísní jsou tepelné mosty. Typickými místy jejich výskytu jsou rohy místností, spojnice zdiva, překlady nad okny či okenní ostění. Aby likvidace plísní byla úspěšná a trvalá, je nutné se takových tepelných mostů zbavit. Oproti dezinfekčním a fungicidním přípravkům, které vás plísně zbaví jen dočasně, působí termoizolační antikondenzační nátěr trvale. Je neprodyšný, rovnoměrně rozkládá teplo po povrchu zdi a odstraňuje příčinu prblému – tepelné mosty. Zmízí-li tepelné mosty, zmizí i vlhkost a s ní i karcinogenní plísně.

 

Použití

Natíráme pouze ty stěny, kterými uniká teplo, tedy ty, na nichž kondenzuje vlhkost. Jedná se hlavně o obvodové zdi, natírat příčky není většinou nutné. Nejprve nanesete speciální penetraci, která zničí spory plísní a vlákna hub. Následně na čistý a suchý povrch nanesete malířskou štětkou nebo válečkem v několika vrstvách termoizolační a antikondenzační nátěr, který se neředí. Mezi jednotlivými vrstvami vyčkejte asi 12 hodin.