Terasa jak korálek

Terasa je v mnoha případech opomíjeným detailem domu, který by však rozhodně neměl nikde chybět. Jedná se totiž o jakýsi mezistupeň mezi vaší zahradou a domem, který oba tyto prostory propojuje a napomáhá onu kouzlu, kdy mezi nimi přestanete rozlišovat a vnímáte oba jako součást svého bydlení.

Jedinečné místo

Terasa má hned několik jedinečných vlastností, které jiná část domu nahradit nemůže. Tak například se jedná o skvělé místo pro společné scházení nejen celé rodiny, ale i návštěv a přátel. Můžete zde trávit teplé letní večery, pokud je terasa propojena i s bazénem, tak také parné letní dny a navíc pokud terasu doplníte o příjemné zasklení, můžete jí tím v poklidu proměnit na zimní zahradu, kde se dají trávit nádherné chvilky v obklopení sněhu.

Terasu je vždy dobré promyslet. Samozřejmě nejlepší je, když jí zakoncipujete do projektu zcela nového domu, ale i u starších stavení se s ní dá pracovat, stačí jen trochu přemýšlet, a hlavně vždy vybírat co možná nejsluněčnější stranu, aby na terasu dopadalo maximální množství slunečních paprsků.

V případě terasy vždy volte takové materiály a takové vybavení, aby co nejlépe korespondovalo s celou zahradou, ale také s domem. Rozhodně je dobré pořídit si nad ní flexibilní zastřešení, které vám vytvoří stín kdykoliv si jen usmyslíte, že jsou pro vás sluneční paprsky již příliš obtěžující.