Trendy v bydlení pro nadcházející sezónu

Trendy v bydlení se sice nemění tak často jako u oblékání a účesů. Navzdory tomu čas od času zatouží každý svůj domova oživit novými doplňky, inovativním kusem nábytku či proměnou celé místnosti. Někteří dají především na praktičnost a účelnost, ale mnoho z nás se nechá zlákat novinkami v oblasti bydlení.

Travertin

Tento neutrální, odolný a texturovaný kámen může mít něco společného s tím, jak se minimalismus stává stále více populárním; travertin do této skvěle estetiky zapadá. Potvrzuje to také fakt, že hledání „travertinových položek“ na webu vzrostlo o 211 procent.

Zvlněný, křehký a křivý dekor 

Říkejte tomu pocta designu Memphis, reakce proti čistým liniím v polovině století nebo jen touha po něčem navíc, ale lidé dnes rozhodně hledají více rozmarů, pokud jde o vybavení. Kuličky, vlny a klikyháky se začaly vkrádat do siluet nábytku, rámů zrcadel a na držáky svíček a samotné svíčky.

Domácí svatyně    

Je mnohem důležitější než kdy jindy najít chvíle odpočinku a vytvořit ve svém domově uklidňující místo, kde se zbavíte stresu. Vytváření lázeňské atmosféry ve vaně jedním z populárních způsobů, jak se uvolnit. Lidé přidávají do svých prostor více zeleně jako způsob podpory klidu a spojení s přírodou.

Motiv houby

Tento motiv má kořeny v retro záběrech 60. a 70. let, ale tentokrát jsou houby rozhodně modernější a často monotónní. Lampy a lustry ve tvaru a barvy houby nebo polštáře a polštářky se stále více objevují v moderních interiérech.

Japandi

Je docela snadné se dostat za moderní mash-up styl, kterým je Japandi dekor; je to v podstatě útulná, minimalistická estetika, která kombinuje to nejlepší z japonských a skandinávských interiérů: jednoduché světlé dřevo, teplé bílé a čisté povrchy.

Pro dosažení tohoto vzhledu doporučuje spárovat teplé odstíny dřeva s kontrastními neutrálními barvami.