Ventilátor pro teplo domova

Ventilátor se obvykle používá k chlazení, na rozhýbání stojícího vzduchu v místnosti. Použít se však dá i na zvýšení teploty a šetření. Prozradíme vám, jak použít ventilátor a reflexní fólii, abychom měli v pokoji více tepla.

Řešení je Termík
Když pustíme ventilátor, tak se zrychlí pohyb vzduchu v prostoru. Pokud ventilátor dáme ke zdroji tepla, tak toto teplo dostaneme rychleji do prostoru. Na tomto principu funguje patentovaný ventilátor na radiátor Termík. Použitím série několika malých, tichých ventilátorů získáme zařízení, které pomáhá teplo z radiátoru dostat rychleji do místnosti. Získáme tak teplo až 6násobne rychleji, než se teplo uvolní bez ventilátoru. Šetříme tak náklady na vytápění, protože potřebujeme na vytopení výrazně méně energie.

Jak dokáže šetřit?

Běžně je tento systém využíván v přenosných elektrických ohřívačích. Elektrické spirály se rozpálí a ventilátory toto teplo vhánějí do místnosti. Stejný princip využívá i Termík. Představte si, že na zvýšení teploty v místnosti o jeden stupeň potřebujete běžně jednu hodinu. Použitím Termíku zkrátíte tuto dobu na 10 minut. Zbylý čas už si užíváte teplo, a šetříte náklady na vytápění. Termík má svůj senzor, který spustí ventilátor po zahřátí radiátoru. Při použití termoregulačního ventilu se po dosažení požadované teploty radiátor uzavře, a po snížení teploty radiátoru se ventiulátor automaticky vypne. Ventilátor pracuje pouze tehdy, když je radiátor zahřátý. Toto zajišťuje nízké náklady, vysokou účinnost a rychlé vytápění. Chcete získat z radiátoru ještě více tepla?

Ztráty tepla za radiátorem
Ano, je možné získat ještě více tepla. Zamysleli jste se nad tím, že teplo za radiátorem se ztrácí? Není to záhada, jde jen o běžný jev, protože teplo se dostává do zdi za radiátorem. Takto uniká až 95 procent tepla ze zadní strany radiátoru, protože stěna absorbuje toto teplo. Řešení, jak tomu zamezit, je velmi jednoduché. Existují reflexní fólie za radiátor, které zamezí úniku tohoto tepla, a odrážejí jej zpět do místnosti. Jde o fólie ze speciálních materiálů, používaných v leteckém průmyslu, jejichž životnost je až 60 let bez ztráty svých vlastností. Použitím této fólie zvýšíme úspory na teple až o 45 procent, a teplota v místnosti se při stejném nastavení topení zvýší o 1-3 stupně.

Šetřit teplo není tak komplikované, jak by se na první pohled mohlo zdát. Stačí se rozhodnout a vyzkoušet, jaké je to jednoduché. Instalace Termíku na radiátor je velmi jednoduchá, nejsou potřeba speciální nástroje. Termík se upevní na radiátor pomocí dvou úchytů, a může se využít jeho funkčnost. Fólii za radiátor je možné také namontovat velmi jednoduchým způsobem bez nutnosti hýbat radiátorem. Obě pomůcky dokáže namontovat každý, právě v jednoduchosti je ukryt úspěch při šetření tepla.

Chcete více tipů na úspory? Šetřete teplo, vodu i energie a nechte se inspirovat.