Větrání, které vám neprovětrá peněženku

Zima se blíží a náklady na topení bývají v některých případech skutečně horentní. Nechcete-li ze svého domu udělat vzduchotěsnou pevnost a zároveň za topení neplatit majlant, je vhodné se poohlédnout po moderních technologiích. Jednou z nich je například technologie tzv. řízeného větrání, kterou si dnes detailněji představíme.

Princip technologie řízeného větrání

Celé to spočívá ve výměně vzduchu pomocí větracích jednotek, která trvá jen dobu nezbytně dlouhou pro vyvětrání objektu. Větrací jednotky jsou rozmístěny po celém domě. Nevětrají najednou, ale jsou řízeny centrálním regulátorem přesně stanovujícím, kdy se má jednotlivá jednotka zapnout a větrat.

Vyplatí se to?

Na pořízení technologie musíte vynaložit jistou investici, dále však již jen čerpáte benefity technologie (kromě ekonomických benefitů jsou to i značné benefity zdravotní). Při větrání nedochází k velkým změnám teplot v domě, takže nebudete muset tolik topit. Prvotní investici lze navíc zmírnit čerpáním dotace v rámci programu Nová zelená úsporám, na kterou máte u některých výrobků nárok.

Ani samotný provoz jednotek není nikterak nákladný. Jejich spotřeba elektrické energie je velmi malá.

Jak správně pořídit?

Firem nabízejících systémy umožňující řízené větrání je na našem trhu hned několik. Pokud ale chcete pořídit prověřenou německou technologii, na kterou můžete obdržet již zmíněnou dotaci, můžete šáhnout například po inVENTeru dodávaném společností A-Invent s. r. o. Pro pořízení systémů stačí vyplnit krátký poptávkový formulář. Experti společnosti vám poté vypracují detailní model rozmístění jednotlivých prvků včetně cenové kalkulace. Montáž po celé České republice a Slovensku provádí certifikování regionální partneři, tudíž její cena není vysoká.

Obrázek 3 S řízeným větráním dokážete výrazně snížit náklady za vytápění.