Tipy na vůně do vašeho bytu

Přijdete domů a hned u vchodu vás uvítá příjemná vůně, která proudí z vašeho interiéru – nezní to skvěle? Pokud i vy patříte mezi milovníky různých druhů vůní a nedokážete si bez nich představit svůj domov, máte na výběr z velmi pestré škály způsobů, kterými vůni do svého interiéru pozvat. Jaká varianta bude pro vás tou pravou?

Interiérové vůně pro každého

A začneme tím nejtradičnějším a tím jsou jednoduché interiérové vůně. Zakoupit je můžeme jak v malých stojanech, takzvaných difuzérech, tak i do zásuvky. Ty sice potřebují pro svůj provoz elektřinu, ale o to intenzivnější vůni vašemu interiéru následně dopřejí. Jejich výhodou je především to, že můžete snadno regulovat intenzitu této vůně pomocí mechanického spínače. To u difuzéru tak snadno nejde, ale alespoň u něj můžete zvolit počet dřevěných tyčinek. Čím více jich bude, tím intenzivnější vůně se rozprostře po vašem interiéru. K dostání jsou i vůně ve spreji, ale u těch pochopitelně nelze očekávat dlouhé působení. Parfemované jsou i některé čisticí prostředky na nábytek, které se postarají o příjemnou vůni, která však nemá dlouhého trvání. Vůně do zásuvky vám vydrží až několik měsíců a po jejím vypotřebování stačí zakoupit novou nádobku s vůní, kterou do přístroje nasadíte a opět se můžete těšit příjemné interiérové vůni. Na zajímavé tipy pro domácnost by měl myslet každý kutil.

Provoňte si domov přírodou

Pokud vás nelákají chemické interiérové vůně a dáváte raději přednost těm přírodním, sáhněte po sušených bylinkách a květinách. Například levandule nebo okvětní lístky růže dokonale provoní každý interiér příjemnou vůní. V případě levandule navíc získáte účinnou zbraň před šatními moly. Sušené rostliny skladujte v plátěných pytlících, které zavěste například do skříně nebo předsíně. Vydrží vám tak několik měsíců a vy se budete moc těšit dokonale čisté přírodní vůni. Bát se rozhodně nemusíte ani bylinek typu máta, meduňka či mateřídouška, avšak jejich vůně není tolik intenzivní, což ale někteří z vás mohou naopak přivítat s nadšením. Když už jsme u těch přírodních zdrojů vůně, nezapomínejte v sezoně ani na rostlé květiny, které můžete umístit do vázy a kochat se nejen pohledem na ně, ale především také na vůni, kterou vám do interiéru vnesou. Obzvlášť nezapomenutelně provoní domov opět levandule, lilie či růže.

Jak na dočasnou vůni

Pokud máte rádi provoněný domov, ale raději si vůni dopřejete jen občas, mohly by pro vás správnou volbou být aromatické svíčky. Ty můžete sehnat nejen v tradičních vůních, jako jsou například růže, jahoda a pomeranč, ale třeba i s nádechem kávy, moře, skořice nebo lesa. Během chvíle tak váš dům můžete vonět jako rozkvetlá louka nebo vánoční cukroví. Vonné svíčky jsou řešením pro každého, kdo miluje vůně, ale nepotřebuje je mít v interiéru pořád.