Vodovodní filtr je správným krokem ke zdraví

Možná jste již několikrát slyšeli, že jste to, co jíte. Na kvalitě a složení potravin zkrátka záleží. Neméně důležitá je kvalitní voda. Většina českých domácností používá k pití, mytí ovoce a zeleniny i k přípravě pokrmů a nápojů vodu z kohoutku. Kohoutková voda je přísně kontrolována, a tak se nemusíme bát o její nezávadnost, přesto obsahuje stopová množství látek, které je lepší z ní odstranit. Rozdíl poznáte i na chuti, hlavně při pití čaje a kávy.

Vodárny se snaží dodávat maximálně kvalitní a zdravotně nezávadnou vodu. Ale aby byly eliminovány bakterie a viry, přidávají do vody chlór. Ten vysušuje kůži a může způsobovat podráždění očí a stejně tak nepůsobí dobře uvnitř těla. Přidáváním chlóru do vody mohou vznikat i vedlejší produkty, jako jsou trihalomethany, které mohou zejména v dlouhodobém horizontu způsobovat zdravotní komplikace.

V kohoutkové vodě se mohou vyskytnout stopy dalších nežádoucích látek, jako jsou například saponáty, chemikálie používané v zemědělství, ropné látky a další. Chlór a další látky je naštěstí velmi jednoduché z vody dostat. Pomůže vám vodovodní filt nebo filtrační konvice. Tyto dvě varianty odstraní až 100 % chlóru a další nežádoucí látky a vaše voda z kohoutku se rázem stane o poznání chutnější, a hlavně zdravější.

Díky vodovodnímu filtru ušetříte

Kvalita filtrované vody předčí i kvalitu balené vody a díky vodovodním filtrům dokonce hodně ušetříte. Zatímco litr balené vody stojí v průměru 10 Kč, litr filtrované vody v případě pořízení filtru, kde budete pouze jednou za několik měsíců měnit filtrační vložky, vás vyjde cca na 50 haléřů. Konečné náklady jsou závislé na potřebě výměny filtrů (záleží zejména na tvrdosti vody atd.).

Kromě své peněženky budete díky vodovodním filtrům šetřit i životní prostředí tím, že radikálně snížíte spotřebu PET lahví ve vaší domácnosti.

Přemýšlíte o zkvalitnění kohoutkové vody ve své domácnosti? Chcete si pořídit vodovodní filtr nebo filtrační konvici? Velmi kvalitní produkty určené k filtraci vody pro přípravu nápojů a pokrmů najdete v e-shopu Přístroje pro zdraví. Jak již napovídá název e-shopu, najdete zde spoustu dalších produktů, které vám pomohou podpořit váš zdravější životní styl.