Zbavit se otravného sluníčka pomohou stínící sítě na ploty

Všichni se vždy těšíme na léto, až budou prázdniny a teplo. Sluneční paprsky vrací radost do života a lákají ven. Jenže někdy je jich trochu moc. Příliš sluníčka prostě škodí – teplo je pak nepříjemné, a při dlouhém pobytu venku si navíc můžete spálit kůži či přivodit úpal.

Jste-li nuceni být celý den venku v přírodě nebo někde mimo domov, vezměte si s sebou pokrývku hlavy, namažte se opalovacím krémem a dodržujte pitný režim. Doma však můžete udělat ještě víc. Na zahradu si pořiďte zastřešení a stínící sítě.

Pergola nebo slunečník, je to na vás

Na vlastní zahradě byste si každopádně měli vybudovat svou oázu klidu. Místečko, kde bude vždycky stín a kam se uchýlíte v případě velkého horka. Může jít o pergolu, altánek, markýzu nebo třeba jen stín vytvořený slunečníkem. Prodávají se také látkové stínící plachty, které natáhnete například mezi stromy a vytvoříte si pohodlné zastíněné místečko.

Na plot patří stínící síť

Jenže sluníčko nesvítí vždy jen shora, někdy je třeba bojovat také s bočním svitem. K tomu dobře poslouží stínící sítě na ploty. Dobrá síť poskytuje až 90% stínivost, navíc vám přinese víc než jen klid od sluníčka. Hodí se všude tam, kde chcete ukrýt svou zahradu před zraky zvědavých sousedů, a chrání rovněž před prachem z ulice a větrem. Z vašeho plotu se díky ní stane téměř zeď, a to za pár korun.

Tip: Stínící sítě jsou vhodné i k zakrytí tenisových kurtů a jiných sportovišť či k překrytí dětských pískovišť. Propouští totiž vodu, ale chrání před psy a kočkami.

Plachty Štěpáník, výrobce plachet a stínících sítí, vytváří stínící sítě z polyetylenu, který je lehký, odolný a má dlouhou životnost. Spolehlivě si zachovává svou zelenou khaki barvu, jež mimochodem působí přirozeně. Jejich sítě se upevňují pomocí pevné silonové šňůry, určitě to zvládnete i sami. Za příplatek je možné narazit na okraje kovová oka. Všechno je o domluvě, firma totiž vyrábí plachty i sítě přímo na míru zákazníkům.