Zděný plot ochrání vaši zahradu i pozemek

Zděný plot na první pohled působí jako neprostupná hradba. Je ale také elegantní a jedinečný. Myslíte si, že by se hodil k vaší zahradě? Pak čtete tento článek.

Každý chce mít dostatek soukromí. A jestliže bydlíte v hustě zastavěné oblasti, zřejmě si ho moc neužijete. Téměř dokonalé soukromí vám ale může poskytnout kvalitně postavený plot.

Zděný plot je in

Brány a ploty musí něco držet. Základem každého dobrého plotu jsou dobře umístěné a upevněné sloupky. Ty od sebe dělí stejná vzdálenost. V tomto prostoru vzniká základ pro každý plot. A záleží jen na vás, jaký typ plotu si vyberete. Jestli sáhnete po klasickém dřevu, kameni, pletivu, nebo čím dál oblíbenějším slitinám kovu. Každý z nich má něco do sebe. Vybrat si tedy můžete přesně to, co se vám líbí.

Než vás ale výroba plotů naplno pohltí, budeme vás muset pozastavit. Než si svůj plot postavíte, budete se muset domluvit se svými sousedy. Pokud byste totiž postavili neprostupný val, mohli by vás žalovat za to, že jim stíníte na pozemek. Problémů, které mohou vzniknout při stavbě plotu, je ale celá řada. Pojďme se tedy raději věnovat příjemnějším starostem.

Nehodí se všude

Aby byl plot kompletní, je potřeba vybrat ještě vstupní prostor. Brány a ploty by totiž měli fungovat jako jeden celek a navenek působit elegantně. Ve vstupním prostoru dobře vypadá například zděné oplocení. Tato předezdívka navíc dobře ochrání zahradu nebo trávník před negativními vlivy pozemní komunikace. Takovéto sloupky navíc dobře drží bránu, což vám výrazně usnadní práci.

Zděný plot se nehodí úplně na každou zahradu. Už na první pohled působí jako obraná hradba. Vhod přijde především u větších domů nebo vil, kde může odstínit vaši zahradu od zbytku světa. A vy si tak můžete nerušeně užívat třeba bazénových radovánek, úpravě terénu nebo dalším příjemným požitkům bez toho, aniž by vás sledovaly zvědavé zraky sousedů.