5 trendů roku 2020, díky kterým bude vaše domácnost in

Zajímají vás novinky ze světa bydlení, interiérů a dekorací? V tom případě nesmíte zapomenout trendy i z této oblasti. Jaké prvky budou in v tomto roce?

Ekologie a udržitelnost

Otázka ekologie a udržitelnosti se týká našeho každodenního života, tedy i bydlení. Do interiérů se vrací přírodní materiály a dekorace z přírodnin. Jedná se především o dřevo, kámen, korek, ale také bambus či mořskou trávu. O své slovo si říká také minimalimus, a tedy i menší počet zbytečností v našich domovech.

Chytrá domácnost

Velmi in bude letošní rok chytrá domácnost a její nejrůznější prvky. Jedná se například o hlasové asistenty, ale také automatizaci, díky které můžete ovládat nejrůznější prvky ve vaší domácnosti stisknutím jednoho tlačítka. Chytrá domácnost přináší vyšší komfort, ale také dávku bezpečí, jelikož je mnohdy doplněna o řadu bezpečnostních prvků a vychytávek.

Vintage styl

Parkety, renovovaný nábytek, hořčicová barva, kulaté rohy, ano, o slovo si říká také vintage styl a kombinace elegance s moderními prvky. Právě nábytek či doplňky s otiskem starých dob mohou mít i v moderním interiéru své nezaměnitelné místo. Nebojte se proto v domácnosti zapojit i vintage styl, který působí velmi útulně.

Pohodlné koupelny

Koupelna nejen jako místnost, kterou po osprchování rychle opustíte, ale jako malý chrám pohody a relaxace, přesně tak by měla vypadat koupelna v roce 2020. Moderní koupelna by měla být jakýmsi wellness koutkem, kde si dopřejete dostatek relaxace. Chybět by v ní tak neměly měkké textilie, svíčky, rostoucí zeleň, volně stojící vana, ale i praktické masážní předměty apod.

Barvy

Jistě jste si všimli, že tento rok interiérům a doplňkům vévodí spíše jemné přírodní barvy. Trendy barvami tohoto roku je totiž hořčicová, pastelově zelená, okrová či zemitě hnědá. Barvy, které působí opravdu uklidňujícím dojmem.