Široký výběr pletací příze na jednom místě a od kvalitního dodavatele

Pletení je skvělá zábava a zároveň umění, které umožňuje vytvářet nádherné a originální oblečení. Pro jeho provozování je potřeba zakoupit si pletací příze. A kde jinde, než na adrese vtc.cz, kde najdete velkoobchod se širokou nabídkou pletací příze. Naleznete zde příze různé kvality, ceny i barev.

Kromě přízí si zde zakoupíte i další pomůcky potřebné pro pletení a háčkování. Na výběr máte také široký sortiment galanterie. Vybírat můžete v klidu a pohodlí domova, kdykoli budete mít čas. E-shop je ideální volbou pro všechny tvořivé duše.

Podle čeho vybrat vhodnou pletací přízi?

Aby byl výsledný výrobek dokonalý, je potřeba zvolit vhodnou pletací přízi nebo příze vyšívací. Na co se zaměřit při jejich výběru? Tady je několik důležitých faktorů, které byste měli brát v potaz.

Výběr materiálu

Pletací nebo vyšívací příze může být vyrobená z různých druhů materiálů. Mezi velmi časté patří vlna, bavlna, akryl, viskóza, hedvábí, bambus atd. Každý materiál má své vlastnosti. Například vlněné příze jsou teplé a vhodné pro zimní oblečení, zatímco bavlněné příze jsou lehčí a vhodné pro letní oblečení. Zvažte také alergie, pokud jste na nějaké vlákno citliví.

Textura

Pletací příze může mít různé textury – jemnou, hladkou, hrubou. Může být , melírovaná nebo třeba lesklá. Vyberte si takovou texturu, která bude ladit s výsledným výrobkem.

Gramáž

Tu většinou naleznete na etiketě. Pletací příze nižší gramáže je vhodná pro lehké a tenké kousky určené pro teplé počasí, zatímco vyšší gramáž je vhodná pro hřejivé kousky, které budete nosit v počasí, které je chladnější. Pokud nejste si jisti, jakou gramáž příze vybrat, zkuste zvolit takovou, kterou doporučuje vzorek nebo návod na pletení.

Pevnost

Při výběru pletací příze zkontrolujte, zda je dostatečně pevná a odolná na to, aby vydržela dlouhou dobu. Podívejte se na návody pro péči, abyste zjistili, zda se dá příze snadno udržovat.