6 chytrých a levných způsobů, jak vytvořit prostor ve vaší domácnosti

S malými byty a domy může být těžké se vypořádat. Pokud neustále klopýtáte po ztracených hračkách nebo botách, narazíte na stůl, který je příliš velký pro vaši kuchyň, nebo bojujete s „kam mám dát pánve?“ vyzkoušejte naše tipy.

Najděte alternativy k nočním stolkům

Noční stolky mohou ve vašem pokoji zabírat tolik potřebného místa, takže je pěkný nápad mít čelo postele se vším, co potřebujete. Kromě toho tam budou vaše věci v bezpečí před prachem.

Zavěste své pánve, abyste ušetřili místo a čas

Kde máte pánve? Vsadíme se, že jsou skryty někde v troubě nebo hluboko ve skříních. Pokud jsme uhodli, pravděpodobně strávíte spoustu času snahou získat tu, kterou potřebujete, jeho uspořádáním a přeskupením. Navíc zabírají spoustu místa, které by bylo možné využít lepším způsobem.

Nejjednodušší a nejgeniálnější nápad je pověsit je na zeď. Tímto způsobem můžete snadno dosáhnout toho, který potřebujete, a tato skříňka je volná pro jiné věci.

Rozhodněte se pro multifunkční nábytek

Pokud ve vaší kuchyni není místo pro stálý stůl, můžete jej vždy s něčím kombinovat. Například skříň, kde si můžete odložit nádobí.

Udržujte hračky v pořádku

Mimochodem, nejde jen o hračky vašich dětí. Pokud se věnujete šití, kreslení, pletení nebo jakémukoli jinému řemeslu, objednávka by měla být vaše druhé jméno. Pokud nejsou uspořádány, vytvoří všechny tyto malé předměty skutečný nepořádek, který se nevejde na místa, kam by měl. Vezměte tedy malé, velké nebo dokonce malinké kontejnery, vše si uspořádejte a užívejte si svůj odkrytý prostor.

Rozdělte zeleninu

Pro některé produkty je vždy těžké najít místo. Brambory, mrkev a další věci zabírají při skladování v pytlích příliš mnoho místa. Zkuste krabičky. Vyberte si ty, které poskytují dostatek vzduchu, aby udržely zeleninu svěží, a jejich design zajišťuje, že nezabírají více místa, než byste chtěli.

Pořiďte netradiční postel

Poschoďové postele jsou v pohodě, ale pokud žádnou nepotřebujete, je tu další úžasný nápad. Můžete zařídit celý pokoj … pod postelí! Studijní stůl, police na knihy a hračky a dokonce i malá úložná skříň. Děti budou mít radost ze svého nového, organizovaného prostoru!