Studentský byt

Studentské období života patří mezi ty nejkrásnější. Ovšem aby se mohlo dobře žít, je potřeba kde žít. Mnoho studentů řeší své bydlení pomocí kolejí. To ovšem není nic pro každého a zejména koleje u nás nejsou na příliš dobré úrovni. Mnoho studentů se tak stěhuje do soukromých bytů.

Vždy pohromadě

spacious_sheffield_student_accommodation-crop

Tou nejideálnější a nejekonomičtější variantou je, pokud jdete bydlet do podnájmu s někým. Ať už se jedná o partnera či o kamarády a spolužáky, vždy je to mnohem lepší varianta, protože budete moci najít prostornější byty, za lepší cenu a v lepších lokalitách například blízko vaší školy. Parta kamarádů navíc vytvoří v domácnosti skvělou atmosféru a také zde platí pravidlo víc hlav víc ví, tedy víc lidí do bytu něčím přispěje a náklady na vybavování bytu budou zase o to menší.

Co vše pořídit

7cbe5222eb91723c5ee16a94c017c1b7_1_l

Pokud si budete byt vybavovat, vždy je důležité několik věcí. Tou první je postel, na které byste neměli nikdy šetřit a která by se měla stát tou vůbec nejdražší položkou na seznamu. Vše ostatní se již dá sehnat z druhé ruky, bazarů a tak podobně. Nebojte se především improvizovat. Například šatní skříň vůbec nebudete potřebovat, pokud si pořídíte klasický podlouhlý stojan na prádlo. Do něj můžete umístit závěsné boxy, popřípadě i krabice na nejrůznější drobnosti.

Spotřebiče z druhé ruky

tablot2a

Nákupu spotřebičů se ani nikdy nevyhnete. Zde však platí pravidlo z druhé ruky nejlepší. A to z toho důvodu, že většina věcí, které si budete pořizovat, jsou jen na dobu přechodnou, a vy nemáte obrovské sumy na to, abyste je investovali do spotřebičů. To samé platí i o elektronice, u které si vždy dobře rozmyslete, zda jí vůbec potřebujete. Pokud vše uděláte dobře a správně, uvidíte, že se bude jednat o jedno z nejlepších bydlení, jaké jste kdy zažili. To vám slibujeme.