6 tipů, jak velmi levně vylepšit obývací pokoj, aby vypadal šik a moderně

V obývacím pokoji sice netrávíme tolik času jako v ložnici, ale i tak na něj klademe mnohem vyšší požadavky. Musí být funkční a zároveň na vysoké estetické úrovni. Ale co když vás stávající podoba nebaví a do rekonstrukce se vám z finančních či jiných důvodů nechce? Přestaňte zoufat a raději se inspirujte následujícími tipy. Posbírali jsme pro vás ty nejlepší nápady, které jsou kreativní, a přitom vás nebudou moc stát.

1. Malá velká umělecká galerie

Pohled na holé steny je poněkud deprimující, ale existuje způsob, jak vdechnout život, i když zrovna nemůžete utrácet za díla známých autorů. Obyčejné rámy vás vyjdou na pakatel a plakáty v nich budou působit velmi moderně. Pověste jich vedle sebe více a vytvořte stylovou galerii. Určitě se stane předmětem obdivu vašich hostů.

Místo plakátů můžete také použít moderní obraz na plátně nebo dokonce několik obrazů pro větší efekt.

2. Půvabné tapety

K nejdůležitějším dekoracím moderního bydlení právem patří tapety. Nalepíte je snadno a rychle – a až vás omrzí, jednoduše je odstraníte nebo dáte šanci jinému vzoru.

3. Prosklený stojan na časopisy

Dejte ostatním najevo svůj vytříbený vkus. Postavte vedle sedací soupravy průhledný stojan na časopisy a umístěte do něj nejoblíbenější vydání svých oblíbených magazínů. Nemusí jít o aktuální čísla, mnohem důležitější je design obálky.

4. Jednobarevná police na knihy

Knihy by v obývacím pokoji neměly chybět, jejich přítomnost o vás leccos napoví. Pořiďte si na ně polici a naskládejte na ní tituly s přebaly v odstínech jedné barvy. Třeba ve stejné, jakou mají vaše závěsy.

5. Rostliny a květiny jsou „must have“

Jak okamžitě vylepšit nudný až stereotypní prostor? Udělejte místo pro vázy a květináče. Stačí pár kusů a obývací pokoj ihned ožije. Podobného efektu dosáhnete také pomocí designových svíček. Nebojte se použít obojí!

6. Změňte rozmístění nábytku

Zřejmě nejlevnějším (a bleskovým) způsobem, jak změnit atmosféru v obývacím pokoji, je změna rozmístění nábytku. Vašim cílem by měla být tzv. rovnováha vizuální hmotnosti (rovnoměrné zatížení pokoje) i jakási plynulost – nábytek by vám neměl překážet v místech, kudy přecházíte nejčastěji.