Bezpečný dům i pro ty nejmenší

Cílem každého rodiče je zajistit svým dětem bezpečný domov, ve kterém jim nebude hrozit žádné vážné poranění. Ne vždy je to však snadné, protože řada z nás zapomíná na některá nebezpečná místa v domácnosti, která mohou být dětem nebezpečná. Podívejte se dnes společně s námi, jak zajistit dětem bezpečný domov snadno a rychle.

S elektronikou opatrně

Ani největším strašákem v každé domácnosti jsou elektrické spotřebiče a samotná zásuvky. Ty můžeme snadno opatřit bezpečnostním krytem, přes který se děti k elektřině nedostanou. Problém však nastává u běžných spotřebičů, které denně využíváte a není tak možné je vždy bezpečně ukrýt před nenechavými dětmi. Snažte se spotřebiče alespoň umístit tak, aby nehrozil jejich pád a aby dítě nedosáhlo na ovládací panel. Veškeré kabely, které doma máme, by měli být ukryty za nábytkem nebo alespoň uchyceny speciálními svorkami, aby nebylo možné za ně zatáhnout a spotřebič tak na sebe shodit. K dostání jsou i speciální kryty na kabeláž, které jsou sázkou na jistotu. Pozor si dejte ale zejména na televizi, která musí být důkladně ukotvena. Počítejte s tím, že dítě může nejen svrhnout televizi, ale také manipulovat se samotným stojanem nebo televizním stolkem.

Také vás může zajímat: Dámské doplňky, hudební magazín a magazín o cvičení

Nebezpečné schodiště

Pokud máte patrový dům, bude potřeba důkladně zabezpečit interiérové schodiště. Populární jsou bezpečnostní branky, díky kterým se váš potomek ke schodům vůbec nedostane. Jak ale bude růst, dávejte si pozor na okamžik, kdy se bude snažit branku zdolat. Zbytečně tak dochází k nepříjemným úrazům, když rodiče opomenou skutečnost, že dítě roste a co mu dříve dokázalo zabránit ke vstupu na určitá místa, pro něj po čase nemusí být překážkou. Stejně jako jednou dítě překoná příčky dětské postele, poradí si i s bezpečnostní brankou na schody. Děti umí být velmi kreativní a obzvlášť v případě, kdy se chtějí dostat na nějaké nové, prozatím neprozkoumané místo.

Pozor si dejte i na nábytek

Řada rodičů často zapomíná zabezpečit i interiérový nábytek. Velké skříně a police, které by na sebe mohlo dítě strhnout, je potřeba důkladně upevnit a opatřit pojistkou. Pokud máte doma nábytek s ostrými hranami, nezapomeňte jej opatřit bezpečnostními plastovými zaoblenými rohy, které pomohou předejít nepříjemným úrazům hlavy. Přehled byste měli mít i o jedovatosti pokojových rostlin, jelikož jak jistě víte, malé děti láká vyzkoušet vše. Snažte se proto květiny dostat z jejich dosahu, případně zabezpečit tak, aby nemohlo dítě spolknout například okrasné kamínky a podobně. Pozornost budou vyžadovat i záclony, jejichž délka by neměla být tak dlouhá, aby na ně dítě dosáhlo. Mohlo by totiž ublížit pádem garnýže, která záclony drží. Ani okno nezůstane bez povšimnutí, takže je nezapomeňte opatřit dětskou pojistkou.