Aplikace lepené vinylové podlahy

Lepená vinylová podlaha může udělat mnoho parády. Je ovšem potřeba myslet na to, že její instalace není nic jednoduchého a vždy je lepší obrátit se na profesionály. I přesto by jí průměrný kutil měl zvládnou položit sám, pokud zná správný postup.

Jde to, jen se musí vědět jak na to

Ještě před samotným lepením je potřeba podlahu pořádně připravit. Tedy odstranit původní podlahu, podle potřeby povrch zbrousit a natřít hloubkovou penetrací. Ta by se měla postarat o zatažení povrchu a snížení jeho propusnosti. To je důležité kvůli následujícímu kroku, kterým je vylití podlahy nivelační stěrkou.

Ta zaručí vyrovnání celého povrchu perfektní podklad pro nanášený vinil. Ten je prodáván v jednotlivých lamelách, které se k sobě natěsno lepí. Lamely je nutné nechat den před lepením v místnosti, kde bude k lepení docházet, aby se aklimatizovaly. Následně je dobré si celé lepení proměřit a namíchat si lamely podle vzoru tak, aby vytvářely co nejpřirozenější dekor.

Poté je již čas na lepení. Lepidlo však není naneseno přímo na lamelách, ale je jej nutné před lepením na podlahu aplikovat. To se dělá nejčastěji zubovou špachtlí, která zanechá na povrchu dostatečně vysokou vrstvu lepidla. Do lepidla se následně začnou napevno přichytávat jednotlivé lamely, které se musí lepit co nejblíže k sobě.

Vždy je dobré dokončit celou řadu a zároveň si nanášet takové množství lepidla, které jste schopni zavčasu překrýt ještě předtím, než dojde k zatvrdnutí lepidla. Při lepení si také můžete pomoci gumovou paličkou a s ní lamely k podlaze přibouchávat.

Výsledkem by měla být jednolitá podlaha bez mezer a škvír. Krajové částí, které nemusí být vždy úplně perfektně rovné pak můžete překrýt rohovými lištami přichycenými ke zdi lepidlem.