Architekti postavili luxusní sídlo pro své děti

Naprosto milující rodiče mají dvě dívky, jejichž rodiče, architekti pro ně vybudovali sídlo snů. To se zrcadlí ve vodní hladině a zcela jistě poslouží i pro další generace.

Národní park Broads  na jihovýchodě Anglie se stal domovem pro rodinu dvou architektů a jejich dvou dcer. Pro ně rodiče vybudovali sídlo, které je promyšlené do posledního detailu. Práce na něm trvala šest let a dům se může pochlubit jak výdobytky posledních trendů, tak také klasickým vzhledem starých rybářských domků a lodních doků. Těmi je tato oblast doslova protkána a říční kanály jsou sídlištěm velkého množství ptactva a ryb.

Dům je v naprosté blízkosti jednoho z kanálů a tak z něj máte pocit, že se vznáší na vodní hladině. Důvodem proč se rodina rozhodla toto sídlo vybudovat byly především dvě malé dcerky, které vyrůstají v Londýně, ovšem rodiče je nechtěli ochudit o pocit volnosti a radosti z běhání po venkově.

Stavbě tak obětovali maximum. Neskutečně velké množství času, obrovské množství peněz a mnoho dřiny. Celý tvar domu je dovozen od původních domků, které stály v této místnosti. Dům využívá dřevěné šindele a to jak na střeše, tak i na fasádě celé vilky. Ovšem cílem nebylo udělat přesnou kopii klasického domu, ale propojit ho s moderními trendy. Členitý dům tak respektuje přírodu, ale zároveň si dovolí pracovat i s transparentními materiály. K vodě se rozevírá, jako vějí, aby poskytoval co nejvíce příjemných zákoutí a výhledů do vody a rákosu.

Moderní a progresivní, tak by se dal v kostce shrnout tento dům. Jeho elegantní linie jsou citelné jak v exteriéru, tak i v interiéru. Hlavní prim zde však hraje především příroda a její krása. Díky ní je dům krásný za jakéhokoliv počasí, v jakémkoliv ročním období.