Bytový textil změní váš domov za pár korun

Člověk by se měl doma cítit dobře. Pokud místo příjemného pocitu cítíte spíš to, že už u vás není tak útulně jako kdysi, je na čase s tím něco dělat. Nemusíte hned nakupovat nový nábytek, malovat zdi či rekonstruovat kuchyň. Překvapivě dobrou službu udělá také bytový textil, který vás vyjde na pár stovek, maximálně tisíc korun.

Právě bytový textil dodává domu na útulnosti a propůjčuje mu příjemnou atmosféru. Zkuste se zamyslet, zda ho doma nemáte málo, nebo jestli by nebylo na čase vyměnit ho za jiný.

Dekorační polštářky patří na každou sedací soupravu

Když se řekne bytový textil, spousta lidí si hned vybaví dekorační polštáře. Skutečně je velmi příjemné, když si můžete na sedací soupravě dát pod hlavu polštářek. Právě polštáře jsou přitom levným způsobem, jak změnit celkový design. Pořídíte je v barvě ladící k sedačce, nebo v kontrastním odstínu? Povlak na polštář je levná záležitost a s trochou šikovnosti si ho ušijete i doma. Budete-li jich mít více, dají se střídat třeba podle ročního období.

Překvapivou úlohu hrají záclony

Víte, bez čeho vypadá interiér nezabydleně? Bez záclon! Spousta lidí je sice vnímá jako zbytečné lapače prachu, ale dnes už s nimi vůbec není tolik práce jako dříve. Stačí je hodit do pračky a pak zase pověsit. Ve většině případů se ani nemusí žehlit, narovnají se samy. Záclony dodají interiéru duši, navíc tvoří bariéru před nenechavými pohledy zvenčí a dotěrným hmyzem. Trápí-li vás v noci světelný smog, za zvážení by stály i závěsy.

Pohrajte si s postelí

V ložnici a dětském pokoji hraje velkou roli textil na posteli. Je potřeba vybrat správné povlečení na přikrývky a polštáře. Zejména v ložnicích tvoří postel dominantu místnosti, a tak se opravdu vyplatí ji barevně vyladit. Spolu s povlečením dbejte i na barvu prostěradla, nezapomeňte také na již zmiňované dekorační polštářky. V posledních letech jsou trendy plédy, kterými přes den postel přikryjete.

Trendy jsou kusové koberce

Za bytový textil by se daly považovat i koberce. V poslední době lidé dávají přednost spíš vinylovým či plovoucím podlahám, nikoliv koberci přes celou místnost. O to víc však stoupá popularita kusových koberců před postelí nebo sedací soupravou. Stoupnout na teplou a měkkou zem je příjemné

Veškerý výše zmíněný bytový textil, matrace, podlahové krytiny a jiné výrobky, které vám pomohou změnit ducha vašeho domova, najdete například na Vesna.cz.