Chcete letos koupit bazén? Nečekejte!

Možná že právě tento rok bude rokem, kdy si konečně pořídíte bazén na vaší zahradu. Možná vám to přijde absurdní, ale nyní je nejvyšší čas, abyste se rozhodli, kdo a jaký bazén vám bude dělat.

S blížícím se létem se leckdo těší na teplé počasí a možnost pořádně se vykoupat. Někdo to řeší koupalištěm, někdo lesním jezírkem, ovšem nejpopulárnější variantou je domácí soukromý bazén. Abyste se v tom svém mohli vykoupat již toto léto, je zapotřebí začít stavbu bazénu řešit již nyní.

Půda již nabízí stavební činnost, nicméně teploty jsou stále velmi příznivé a pro stavbu bazénu ideální. Je zapotřebí mít tedy již vše vybrané a domluvené a začít s pracemi ihned. Pokud si vzpomenete třeba až v červnu je dost možné, že si v novém bazénu zaplavete až ke konci prázdnin, zejména pokud si vyberete zapuštěný bazén.

Pokud si budete vybírat osobu, která vám bazén postaví, je nutné, aby se k vám dotyčný podíval osobně. Od stolu se tato práce zkrátka dělat nedá. Je zapotřebí aby znal terén, tvary které se vám líbí, znát situaci spodních vod a celkově mít přehled o zahradě a vašich požadavcích. Až poté se můžete rozhodnout jaký typ bazénu je pro vás ten nejlepší, jakou technologii zvolit a popřípadě na jakých kompromisech se domluvit.

Musíte počítat také s délkou výroby, kterou ovlivňuje materiál, tvar i to zda budete chtít typizovaný model, či zda se bude jednat o zakázkovou výrobu. Na našem trhu máte na výběr jak jasně tvarově dané monolitické bazény, které jsou odolné a pevné, tak také bazény kompozitní, které lze různým způsobem přizpůsobovat požadavkům a mohou nabídnout i dvoúrovňové dno s hlubší a mělčí části.