Chcete ohřívat vodu co nejlépe a nejúsporněji?

Vodu používáme v domácnosti na celou řadu činností. Na běžnou hygienu, na mytí nádobí, stejně jako v souvislosti s úklidem. Samozřejmě je jasné, že se neobejdeme bez nutnosti vodu ohřívat. Pokud hledáte cesty, jak to dělat nejlépe a nejúsporněji, podívejte se na naše tipy. Prvním z nich jsou moderní zásobníky vody. Většina z nás je zná pod slovem bojler. Ty nejlepší na trhu dnes umí nejenom vodu levně ohřát, ale díky dobré izolaci ji umí také udržet dlouho teplou. Díky tomu dochází k velké úspoře energie, což je velké plus této možnosti.

Zkuste o ohřev pomocí plynu

Druhou možností je využít k ohřevu vody plyn. Tato možnost se liší hlavně tím, že je voda ohřívána až ve chvíli, kdy ji potřebujeme. Pro tento účel nabízíme plynové kotle. I ty nabídnou celkem dobrou úsporu při spotřebě plynu a tím i vysokou efektivitu, která se následně promítne na tom, kolik budete v souvislosti s teplou vodou platit. Je jasné, že čím méně to bude, tím budete vy i celá vaše domácnost spokojenější. Moderní kotle nabídnou i několik předností, mezi které můžeme zařadit:

  • Širokou škálu výkonnostních typů
  • Skvělý design hodící se i do bytů
  • Možnost automatické činnosti, bez jakýchkoliv zásahů

Zkuste obě možnosti spojit

Pokud se na obě řešení podíváme, mají své klady, ale i několik drobných nevýhod. Ideální by bylo, pokud by se nám je povedlo spojit. A to rozhodně jde, jelikož zásobník na vodu lze bez problémů spojit i s kotlem a tak zabránit jakémukoliv zbytečnému unikání tepla, které může být využito ještě více. Na daném principu dokonce fungují i ověřené kondenzační kotle, které teplo jinak unikající využijí téměř beze zbytku. Kdo hledá tu skutečně nejefektivnější možnost toho, jak správně ohřát vodu ve svém domě a bytě, tomu doporučujeme využívat právě moderních možností, nejlépe v kombinaci s kvalitním výrobcem.