Vybíráte sedací soupravu? Vycházejte z potřeb celé rodiny

Čistý design, praktičnost a pohodlí, to jsou zřejmě hlavní atributy moderních sedacích souprav, ať již kožených, čalouněných nebo polstrovaných. Jakou vyberete, záleží jen na vás, vašem vkusu a preferencích. 

Sedací souprava bývá středobodem každého obývacího pokoje. Její umístění, tvar i styl určují jeho celkovou atmosféru.Velikost sedačky v první řadě podřiďte počtu osob v domácnosti, tedy faktu, kolik lidí ji bude v jeden okamžik využívat. Zkrátka by se na ni měli všichni vejít.

Moderní potahové materiály

Co se materiálů týče, vycházejte především ze svých potřeb, respektive z potřeb své rodiny. Máte v ní alergika? Pak byste se měli vyhnout modelům s polstrováním, jež jsou náchylné na prach. Skvělými antibakteriálním vlastnostmi disponuje například materiál s názvem Cerebu. Na údržbu jsou pak nejvhodnější sedačky z mikrovlákna a mikroplyše, které dobře odpuzují vodu. Na trhu najdete i sedačky s odnímatelnými potahy. Ty ze sedačky bez problémů sundáte a vyperete v pračce.

S úložným prostorem, či rozkládací?

I to je jen na vás. Nocují u vás často hosté? Pak zřejmě sáhnete po modelu rozkládacím, jenž plně nahradí kvalitní lůžko. Hosté se na takové rozkládací sedací soupravě rozhodně vyspí lépe než na gauči. A pokud válčíte s místem, zvolte model s úložnými prostory, které pojmou lůžkoviny, hračky, ale třeba i knihy a časopisy. Zkrátka vše, co chcete mít po ruce, ale ne přímo na očích.

Rohové sedací soupravy

Velkým místnostem „sluší“ sedací soupravy rohové, či dokonce soupravy do U, jejichž hlavní předností je, že na nich v jeden okamžik může odpočívat velký počet lidí. K tomu rozkládací rohové sedačky nabízejí i větší úložné prostory a stejně štědré jsou k nocležníkům, kteří se na nich pohodlně vyspí. Rohová sedací souprava ovšem bývá i výrazným designovým prvkem interiéru. Na pohled zkrátka dobře vypadá.

Umístění sedačky

Co se umístění sedačky týče, tak ta už dávno nemusí být v jedné linii se stěnami. Umístíte-li ji naopak do prostoru, umožníte jí tzv. dýchat. Váš obývací pokoj bude hned vzdušnější a celkově příjemnější. Zkrátka se vám v něm bude dobře bydlet a o to jde především, ne?