Čištěním a nátěrem fasády získá váš dům nový kabát

Evokuje vzhled vašeho domu pocit, že má to nejlepší za sebou? Na vině bude s největší pravděpodobností zašlá fasáda, kvůli níž vypadá budova neudržovaně. Vyčištění a renovace fasády s jejím vzhledem dokáže hotové divy.

Nejprve se zaměřte na čištění

Nátěry fasád v Brně jsou tu proto, aby omítku zbavily atmosférických a organických nečistot, jimiž jsou prach, saze, plísně, smog, mech a řasy. Nečištěná fasáda totiž významně ztrácí svou životnost a barevnou stálost, a navíc má kvůli výskytu škodlivých spór nepříznivý vliv na lidské zdraví. Zateplená fasáda by se měla čistit každých 4-6 let, jinak plísně prostoupí až do polystyrenu a fasádu zcela znehodnotí.

Jaký je postup?

V první fázi se na fasádu nanese přípravek s fungicidními přísadami, jenž ji odmastí a zároveň zbaví plísní a lišejníků. Následně je započato samotné čištění, které se provádí pod nízkým tlakem vody se saponátem. Po zaschnutí je aplikována neviditelná protiplísňová ochrana a hydrofobní nástřik eliminující vsakování vody do fasády. Celý proces je velmi rychlý, u rodinného domu se pohybuje v rozmezí 1-2 dnů, u panelového domu o 8 patrech 1-5 dnů.

Váš dům prokoukne

Rozhodnete-li se pro kompletní rekonstrukci, vsaďte na nátěry fasád v Ostravě, protože znovu obnoví reprezentativní vzhled budovy. Zároveň ochrání fasádní omítku před zatékáním vody, chemickým působením kyselých dešťů a zvětráváním. Kromě jiného je zásadně prodloužena její životnost, čímž se vyhnete nutným opravám. K nátěrům fasády není zapotřebí lešení, nýbrž se používá zvedací plošina a horolezecká technika, které celý proces významně urychlí a zároveň umožní natřít rozsáhlé plochy a těžko dostupná místa. K nátěrům se používá airless technologie efektivně využívající materiál a barvy. Výsledkem je bezchybný povrch bez bublin a deformací.