Dekorace, které si zamilujete

Není potřeba vypisovat všechny možné druhy dekoračních předmětů, které lze do interiéru svého domu pořídit. To bychom tu asi byli velmi dlouho a navíc každou chvíli vznikají další nové a nové nápady, které se jen těší, až spatří světlo světa. Dnes se proto budeme věnovat jen těm dekoracím, které jsou v současné době nejvíc trendy, a tak by neměly chybět ani u vás doma. Kdo ví, zda u nás dnes naleznete inspiraci a rozhodnete se některou z dekorací pořídit do svého interiéru také.

To nejlepší pro vaše rostliny

Pokojové rostliny už dávno nemusíte skladovat jen v truhlících nebo nevzhledných květináčích. Mnohem atraktivněji vypadají stěny z betonových panelů, do kterých jsou květináče s rostlinami posazeny. Vytvoří tak zcela jedinečnou dekoraci, která vás hned tak neomrzí. Pro uložení květin ale můžete využít například i staré kulaté akvárium, které již nepoužíváte. Jeho dne můžete zasypat kamínky, pískem a hlínou, čímž vznikne velmi zajímavý vzhled, který na první pohled zaujme každou návštěvu. V obývacím pokoji jistě najdete i místo pro závěsné květináče. U nich se pokuste zkombinovat více velikostí květináčů a délek provázků, na kterých budou květináče uchyceny.

Shlédněte také: Magazín pro kuřáky, recepty online a cestování po ČR

Nápisy, kam se podíváš

Možná jste už zaznamenali současný trend v interiérovém designu, kterým jsou různá písmena či rovnou celé nápisy. Nejčastěji se můžete setkat s počátečními písmeny křestních jmen potomků, nápisy jako HOME, WISH nebo LOVE. Písmena bývají vyrobena ze sádry, ale snadno si je můžete vyrobit i doma s pomocí několika vrstev kartonového papíru, nůžek a lepidla. Kromě těchto nápisů, které nachází své místo na policích a v knihovnách, jsou překvapivě stále moderní i drobné neonové nápisy. Ty však většinou poukazují na nějaký slogan, citát či slavnou osobnost. Písmena jsou jistě skvělým způsobem, jak oživit stávající interiér, ale dejte si pozor na to, abyste to s jejich kombinacemi nepřehnali. Vzniknout by tak mohlo prostředí připomínající spíše ulice Las Vegas než poklidný a útulný domov.

Tip: I tu nejnudnější ložnici můžete oživit polštářem s vtipným potiskem. To stejné platí pro kuchyni, kterou můžete vyzdobit zavěšením smaltovaných hrnků.

Stále moderní svíčky

Možná se divíte, proč mezi moderní dekorace řadíme i svíčky, které naše lidstvo zná již staletí. Důvod našeho rozhodnutí je prostý – svíčky jsou totiž trendy neustále a jistě ještě nějakou dobu budou. Každý rok totiž nabírají neuvěřitelných podob, vůní a barev, a tak není překvapením, že zkrášlují nejednu českou domácnost. Malé svíčky, velké, kulaté, hranaté, špičaté nebo ve tvaru filmových postaviček – to je jen namátkou několik druhů svící, které můžete sehnat. Pochopitelně s nimi souvisí i svícny, které jsou skvělou dekorací do každé místnosti. Můžete totiž sehnat jak velké svícny na několik svíček (například do obývacího pokoje), tak drobné svícínky na čajové svíčky pro vytvoření romantické atmosféry.