Dekorativní kameny patří do interiéru i exteriéru

Dřevo, kámen, voda. Trojice, která jednoduše funguje. V zahradách i obytných interiérech. Jen jde o to naučit se jednotlivé prvky vhodně zkombinovat. Poradíme vám jak na to.

Kámen nachází své uplatnění napříč staletími. Od pravěku do současnosti. Naši předci kamennými oštěpy lovili zvěř, stavěli si z něj obydlí, vztyčovali, kupili a otesávali. Během historie kámen jako takový měnil svou roli i význam. Svého času výhradně konstrukční hmota se tak stala i významným designovým doplňkem. Dnes kámen využíváme téměř na mnoha frontách. Ve stavebnictví, zahradní architektuře i interiérovém designu.

Kámen v exteriéru i interiéru

Z kamene si postavíme opěrnou zídku, sokl, schody i chodníček. Kamennou můžete mít fasádu, terasu i dlažbu. Bohaté je i využití kamene v interiéru. Velké popularitě se v současné době těší kamenné obkladové pásky, kterými můžete oživit zeď či její část, které tak snadno dodáte punc luxusu a elegance. Obzvláště v kombinaci se správně zvoleným nábytkem a textiliemi. Zajímavým interiérovým designovým doplňkem ovšem bývají i dekorativní a dokonce i skleněné kameny. Oranžové, modré, zelené, čiré či dokonce se zrcadlovým efektem. Fantazii se meze nekladou.

Jak na designový záhon?

Každou malou i velkou zahradu obvzláštní okrasné kameny. Pro prostory okolo potůčků, jezírek a bazénů, ale také mezi záhony jsou ideální okrasné valouny a kamenné drtě. Zahradní kameny okolo vašeho záhonku dokonce mohou rozehrát pestrou hru barev. V nabídce e-shopu obchodskameny.cz najdete valounky šedivé, oranžové, zelené, červené, bílé, ale i černé a modré. Obsypejte jimi vhodné trvalky a keře a designový záhon bude na světě.

Solitérním kamenům dopřejte prostor

Mezi keři a záhony se vyjímají také kamenné sošky, solitérní kameny a obelisky. S těmi ovšem buďte obezřetní. Solitérní kámen si už svým názvem říká o dostatek prostoru kolem sebe. Čím vyšší a objemnější obelisk si pořídíte, tím více prostoru byste mu měli dopřát. Jedině tak na něm maximálně vynikne a na vaší zahradě se bude vyjímat jako umělecká socha.

Kámen a jeho kombinace

Způsobů, jak oživit zahradu je celá řada. Popusťte uzdu své fantazii a nebojte se. Ale také to s kamenem nepřežeňte. Ideální je v úvodu tohoto článku zmíněná kombinace kámen, voda, dřevo. Když kamennou dlažbu či terasu doplníte teakovým zahradním nábytkem, fontánkou a nádobami s dřevinami, efekt bude znásoben.