Jak si poradit s výběrem stínící techniky a garážových vrat?

Každý domov je něčím originální a za danou jedinečností stojí i volba každé jednotlivé součásti. Patří sem i výběr žaluzií, rolet či garážových vrat. V každém případě je potřeba vzít v úvahu několik parametrů, aby byl výsledek perfektní. O jaké vlastnosti jde a na co se zaměřit? To vám prozradíme v tomto článku.

Všechno začíná u plotu

Plot odděluje náš domov od okolního prostoru, tvoří jeho nedílnou součást a ovlivňuje i celkový pohled na stavbu. Je dobré zvolit dostatečně odolnou variantu, která s minimální údržbou vydrží až několik desítek let. Hodně oblíbené jsou kovové ploty se svou výjimečnou odolností a dlouhou životností.

Pěkná a funkční vrata do garáže

Dalším důležitým bodem jsou garážová vrata. Opět nám jde o dlouhou životnost, pevnost a také bezpečnost proti vloupání. Na výběr máme z několika variant, které se liší svým zavíráním i vhodností do určitých prostor. Roletová vrata se hodí i menších prostor a skvěle zastanou svou funkci díky zavíracímu mechanismu, který spočívá v rolování. Další variantou jsou sekční garážová vrata, jejichž předností jsou výborné tepelně izolační vlastnosti. Každé řešení je vyráběno na míru, takže se hodí do všech prostor.

Stínící technika pro pohodlný život

Když se rozhodneme pro venkovní rolety, získáme kromě stínění od slunce i jinou výhodu. Při zatažení se vytváří další izolační vrstva, která brání úniku tepla, a snižujeme tak spotřebu energií. Podobně pracují i venkovní žaluzie, kde si můžeme nastavit i intenzitu pronikajícího světla. Jde o moderní řešení, které najde své uplatnění nejenom v oknech, ale i u prosklených dveří na zahradu či balkón. Větrat můžete, i když jsou zatažené, protože vytváří ochrannou bariéru proti případnému vniknutí zlodějů, takže se dohromady spojuje hned několik výhod. Při volbě konkrétní varianty a barvy přemýšlejte, jak se to bude hodit k celému domu.