Dýchejte svěží a čistý vzduch

Kvalita ovzduší není problémem pouze venku, také v interiérech spousta lidí dýchá škodlivé látky. Domácí vzduch je plný částic zvířecí srsti, pylů, bakterií, domácího prachu, zbytků roztočů, výtrusů plísní a látek z různých přípravků, které jsou doma používány. Čistý vzduch přitom znamená zdravý život!

Každý člověk se denně nadechne asi 20 000 krát. Když dýchá vlhký vzduch v místnosti s plísněmi na stěnách, objevují se u něj alergie. I mezi vdechováním kouře a postižením dýchacích cest existuje přímá úměra. Výsledkem „nezdravých“ budov mohou být rovněž chronické chřipky, srdeční choroby, hypersenzitivita či astma. Nemusí se objevit hned, možná přijdou až za spoustu let. Ale skutečně chcete své tělo tak zatěžovat?

Znečištění vás zbaví čističky vzduchu

Nejjednodušším řešením je samozřejmě pravidelně větrat. Jenže ne vždy je to možné – je-li venku zima a vy zrovna potřebujete být v daném pokoji, asi těžko otevřete okno dokořán. Navíc je tento způsob boje proti znečištění trochu problematický. Obzvlášť pokud bydlíte ve městě, je dost pravděpodobné, že se sice zbavíte roztočů, domácího prachu a zvířecí srsti, ale zvenku se k vám nastěhují jiné nečistoty.

Spolehlivěji fungují čističky vzduchu, které pracují jen se vzduchem u vás doma. Nasají ho do sebe, přes soustavu filtrů vyčistí a pak pošlou zpět do místnosti. Tam, kde je používáte, se větrat vůbec nemá – přesně kvůli tomu, aby dovnitř nemohlo znečištění zvenku. Filtry si poradí s kouřem, zápachem, pyly a alergeny, ultrafialové záření zlikviduje viry a bakterie, speciální nano-fotokatalyzátorové filtry zlikvidují formaldehydy a díky ionizaci je vzduch svěží.

V létě vykouzlí příjemný vzduch kliamtizace

V létě, kdy teploty atakují třicítku, však svěží vzduch daleko lépe zajistí mobilní klimatizace. Stává se z ní celkem běžná součást domácnosti, protože být v klimatizované místnosti je daleko příjemnější než otevírat okna, kterými dovnitř vnikne jen další horko.

Jak už má tento typ klimatizací v názvu, dá se bez problémů přenášet tam, kde je zrovna potřeba. Některé typy, například mobilní klimatizace Olimpia Splendid, mají i funkce topení a venkovního provozu. Využívat se dají i v bytech, obrovskou výhodou je totiž okamžitý provoz a zapojení bez stavebních úprav.

Čistý a svěží vzduch můžete mít doma i vy, ať už bydlíte kdekoliv. Trápí-li vás časté nemoci, určitě by nebylo od věci vyzkoušet, zda to není právě ovzduším.