Kde všude se setkáte s textilními halami?

Laik si pod pojmem textilní hala představí narychlo postavenou budovu, která toho moc nevydrží. Ve skutečnosti je pravdou přesný opak – textilní haly sice jsou velmi rychle postavené, ale dlouhá léta odolávají nejrůznějším rozmarům počasí a nabídnou plnohodnotné zastřešení. V kombinaci s nízkou cenou není divu, že jsou využívané v tolika odvětvích.

Textilní nebo také montovaná hala není žádnou vratkou stavbou, která by se za větru zbortila jako domeček z karet. Základem je pevná konstrukce z ocelových trubek – rozestaví se příhradové rámy daného tvaru a ty jsou pospojovány podélnými ztužidly. Veškeré spoje se dají kdykoliv rozmontovat, což je další obrovská výhoda. Halu jde díky tomu kdykoliv zvětšit, zmenšit nebo přemístit.

Opláštění z technické textilie je odolné

Na ocelovou konstrukci je pak připevněno opláštění zhotovené z technické textilie patřící mezi těžko hořlavé látky. Tato plachta má minimální životnost 10 let, je odolná vůči UV záření, mechanickému prodření i klimatickým podmínkám. A kdyby se přece jen někde roztrhla, lze díru opravit svárem.

Problém není ani se sněhem, před zhotovením montované haly se zváží výpočty nezávislého statika. Na zatížení střechy sněhem jsou stavby připravené a nezaleknou se ani větru. Například Armáda ČR využívá textilní halu od společnosti POLAK CZ jako hangár pro opravy vrtulníků, a tak musí budova odolávat nárazovému větru o rychlosti až 190 km/h.

Haly pro každou příležitost

Nejspíš se budete divit, kde všude se montované haly využívají. Díky tomu, že se dají snadno přizpůsobit a vybavit dle potřeby, je uvidíte jako stáje, jízdárny, hangáry, sportovní haly, sklady a tím seznam určitě nekončí. Mezi spokojené zákazníky firmy POLAK CZ patří například společnosti Thimm Service v Chotětově, Vlamax Bystřice, Geosan Ostrava nebo Integry Automotive ze slovenského Lozornu.