Jak na horko v bytě?

Léto se pomalu blíží a s ním i tropické teploty, které dokáží v městských bytech vytvořit velice nepříjemné prostředí. Pojďme se podívat, jak s teplem v bytě bojovat a jak se proti němu bránit.

Vodní chlazení

Voda je tím nejlepším způsobem, jak se chladit. Například vodní rozprašovač může být příkladem. Rozprašujte vodu na sebe i na květiny, které následně udržují v horkém bytě alespoň minimální vlhkost. Rozprašovač aplikujte i do vzduchu po bytě a můžete jím i chladit žaluzie, ze kterých může sálat teplota i poté, co slunko zaleze.

Větrejte

Ideální větrání je nejlepším způsobem, jak byt co nejlépe ochlazovat. Dobré je mít teploměr venku i vevnitř, jakmile je venkovní teplota nižší než ta v interiéru, začněte větrat jak o život. Takto sledujte teplotu vždy ráno a večer.

Nevařte

Během vaření se vytváří velké množství tepla a je tedy dobré jej co nejvíce omezit. Zkuste dělat saláty či připravovat studené pokrmy, které není nutné tepelně upravovat.

Omezte elektroniku

Omezte používání počítače, televize a dalších velkých elektronických zařízení, které svým chodem taktéž produkují značné množství tepla.

Prostěradla v oknech

Zní to podivně, ale skutečně jedním z nejlepších způsobů, jak zamezit pronikání slunečních paprsků do bytu je prostěradlo v okně. To propouští dostatečné množství světla, ale zároveň odráží teplo pryč z oken, které se tak nedostává do bytu.

A rada na závěr

Srolujte koberce. Ty sice nedrží teplotu, ovšem při chůzi nepouštějí chlad d podlahy na vaše nohy. Jejich srolováním docílíte alespoň částečného pocitu chladu.