Jak na rekonstrukci venkovního bazénu

Jde můj bazén vůbec ještě opravit?
Šikovný řemeslník dokáže opravit skoro všechny typy a druhy bazénů. Samozřejmě je nutné zohlednit výši opravy tak, aby samotná oprava nebyla dražší než koupě nového bazénu.bazén1

Pomoc, mám děravý bazén!
Po zimní sezóně, pokud tedy máte bazén venku celoročně, se může objevit pár komplikací při jeho zprovoznění. Jednou z nich je například protékání vody ven. Pokud máte plastový bazén, bude oprava jednoduchá. Postačí totiž jen koupit vhodnou vodě odolnou fólii a místo, kde voda protéká, přetěsnit. I toto je však vhodné diskutovat s odborníkem, neboť špatně nainstalovaná fólie způsobí více škody než užitku. Nesprávně nalepená hydroizolační fólie způsobí vznik plísně nebo hniloby. Dnešní fólie jsou navíc ošetřeny i antibakteriální látkou, tudíž se nemusíte obávat, že by na fólii držely jakékoliv nečistoty. U bazénu betonového je situace trošku odlišnější, avšak neméně jednoduchá. V mnoha případech si postačíte s obyčejnou sádrou, kterou má doma snad každý kutil. Při větším poškození je vhodné vyhledat odborníka, který navrhne nejlepší řešení. Zajímavé tipy vám přinese i magazín pro ženy.

bazén2

Jak o bazén pečovat
Je třeba mít na paměti to, že i ten nejnovější bazén potřebuje svou péči. Péčí se myslí i preventivní kontrola vnějšího pláště, filtračního zařízení, a pokud máte vyhřívaný bazén tak i elektrického topení. Předejdete tak nějakému dalšímu a většímu poškození. V dnešní době existuje mnoho specializovaných obchodů s nejrůznějšími vychytávkami. Mnoho firem vám požadovaný bazén nejprve vymodeluje v počítačové simulaci přesně podle vašich představ. Následně navrhne nejlepší a nejvhodnější materiály a spočítá cenovou kalkulaci. Pokud se rozhodnete pro realizaci cestou specializované firmy, musíte počítat s vyššími výdaji. Málokdy se ale stane, že je zákazník nespokojen a ten pocit, když v létě skočíte do svého bazénu za domem na zahradě, je k nezaplacení.

bazén3