Domácí finská sauna vás zve k saunovacím rituálům

U mnohých lidí stále převládá názor, že k tomu, aby mohli pořádně odpočívat ve smyslu aktivní relaxace, potřebují léto. Přestože mořskou vodu žádná chlorovaná voda nenahradí, široký výběr fitness a wellness center s bazénovou vodou a možností saunování pravidelnou a intenzivní relaxaci umožňuje. Co se týče saunování, k mání jsou sauny finské, soft a japonské sauny, parní lázně a další. V žádných si neodpočinete tak, jako ve vlastní domácí finské sauně. A jak to vlastně s druhy saun je?

  • Zatímco klasická finská sauna je charakteristická vyšší teplotou a vyšší relativní vlhkostí vzduchu;
  • soft sauna se od finské liší tím, že teplota dosahuje jen zhruba 60 stupňů Celsia;
  • japonská sauna se teplotně rovná sauně finské, ovšem chlazení probíhá v zimě na mrazivém vzduchu či ve sněhu; parní lázeň se vyznačuje téměř stoprocentní relativní vlhkosti vzduchu.

Domácí sauny a vířivky – ideální společníci podzimu a zimy

Určitě budete souhlasit, že sychravé podzimní a zimní počasí k saunovacím rituálům přímo nabádá. Nejvíce ze všeho si tyto rituály vychutnáte v pohodlí svého domova. Dnes jsou již zcela běžné finské sauny na klíč. Doplněné vířivými vanami, se stávají opravdovým hitem.

Chcete omládnout? Volte saunu, bazén a vířivku

Co se týče domácího saunování, získává stále větší popularitu. Kromě toho, že pomáhá účinně relaxovat, pozitivně ovlivňuje i zdraví. Není tedy divu, že poptávka po luxusních saunách stále roste. Velká poptávka je rovněž po finských saunách domácích. Pokud chcete zabojovat s celulitidou, potlačit lupénku a různé alergie, snížit krevní tlak, zlepšit činnost srdce, plic a ledvin, udržet si vláčnou a hebkou pleť, případně si vyhladit vrásky, ulevit si od bolestí svalů a kloubů, podstoupit prakticky celkovou detoxikaci, zlepšit a posílit imunitu a rovněž odbourat stres a zlepšit spánek – nic lepšího, než finská sauna do bytu vám k tomu nepomůže. Pokud saunovací proces doplníte o pobyt ve vířivé vaně či pobyt v bazénu s protiproudem, omládnete o pár let.