Jak ušetřit místo v malém bytě

Bydlíte v malém bytě a trápí vás nedostatek volného místa? S našim dnešním článkem objevíte hned několik chytrých řešení, díky kterým získáte volné prostory v interiéru velmi snadno. Načerpejte inspiraci a dokažte, že i v malém bytě se dá bydlet pohodlně.

Využijte každé volné místo

Nejčastěji se můžeme s nedostatkem místa potýkat i podkrovních bytů, kdy je kvůli atypickému sklonu střechy téměř nemožné pořídit vysoký nábytek standardních rozměrů. Jak si s tím poradit? Zcela jednoduše! Stačí kontaktovat výrobce nábytku a nechat si na zakázku vyhotovit nábytek přesně podle vašich představ a zejména podle takových rozměrů, které potřebujete, aby vám skříň či nábytková stěna dobře zapadla do prostoru. Takto můžete využít téměř každé volné místo. Kromě nábytku na míru využijte i nabídky vestavěných skříní. Ty vám pomohou ušetřit další místo, které tak můžete libovolně využít pro něco jiného.

Tip pro vás: vše o bydlení, automagazín a zvířecí magazín

Úložné prostory, které šetří místo

Dalším ze způsobů, jak výrazně ušetřit místo v interiéru, jsou chytře rozložené úložné prostory. Než pro ně vyrazíte do obchodu, důkladně si přeměřte v interiéru místa, kam byste je chtěli umístit. Pak je důležité nebát se a pořídit si klidně i několik druhů úložných boxů, polic a stojanů, které můžete podle potřeby kombinovat a seskládávat na sebe. Nezapomínejte ani na volné místo v koupelně či na chodbě, které také můžete využít pro uložení věcí. Pokud máte doma schody, neváhejte a využijte volný prostor pod nimi. Skvěle vám tam bude pasovat vestavěná skříň nebo alespoň nástěnné police. Pod postel naopak můžete použít vakuové úložné prostory, ve kterých můžete skladovat sezónní oblečení, lůžkoviny a podobně. Pokud máte stěny, do kterých není možné zabudovat skříně, využijte je jinak. Rozložte po nich například již zmiňované poličky a stojany, kam uložíte knihy, DVD a další drobnosti.

Když je místa opravdu málo

Někdo má bohužel skutečně velmi malý prostor k obývání, a tak mu nezbývá nic jiného, než zvolit úsporná opatření u co největšího procenta nábytku. Začít můžeme například lůžkem, které existuje jednoduše sklápěcí. Přes den tedy zůstává uloženo ve stěně a poskytuje tak dostatek volného prostoru, na noc jej jednoduše rozložíte. Podobně jsou řešeny i psací stoly, které stejným způsobem můžete ukrýt, když je již nepotřebujete. Pokud máte děti, pořiďte jim patrové postele, které ušetří další volné místo pro dětské hry. úložné prostory v dětském pokoji mohou sloužit i ke hrám. Existují totiž kusy nábytku s motivem dětské stavebnice lego. S těmito barevnými kostkami si vaše děti mohou hrát a poté do nich uložit ostatní hračky.

Nebojte se, že s malým bytem budete nějak omezováni a nebudete si v něm mít kam odložit věci. Stačí se trochu zamyslet nad všemi možnostmi ukládání věcí, který vám váš interiér nabízí.