Jak ušetřit za nákup mobilního telefonu a notebooku? Volte repasované modely

Ne každý z vás si může dovolit neustále kupovat nejnovější mobilní telefon či zcela nový notebook, protože zkrátka tyto maličkosti nejsou zrovna levnou záležitostí. Zvláště tehdy, chcete-li, aby byly skutečně výkonné a moderní. Přesto se najde určité řešení. Spočívá v nákupu repasované techniky.

Pokud jde o repasované telefony a notebooky, rozhodně není třeba je zavrhovat. Mnozí z vás možná mají zarytou představu, že se jedná o nějaké klasické bazarové zboží, které často bývá nekvalitní a nedá se na něj spolehnout. Jestliže ale zvolíte například repasované notebooky DELL z osvědčeného obchodu, potažmo eshopu, jde o produkty, které jsou velmi kvalitní.

Co znamená repasovaný?

V první řadě je nutné si ujasnit, oč v případě repasované techniky jde. Kupujete-li si repasované telefony a notebooky, jedná se o produkty, které sice již byly používané (obvykle někde v kancelářích), ovšem před jejich prodejem dochází k důkladné kontrole tak, aby byly plně funkční. Zároveň dojde k přeinstalování, díky čemuž se vymažou data od původních majitelů. Jakmile se zjistí, že je nějaká součástka vadná, vymění se, případně pak k opravě. Přístroje jsou rovněž vyčištěny.

U běžného bazarového zboží máte maximálně půlroční záruční lhůtu. Repasované notebooky DELL a mobilní telefony však lze ve specializovaném internetovém obchodě získat klidně i s roční a delší záruční lhůtou, což jen dokazuje, o jak kvalitní zboží se jedná.

Vyplatí se repasované mobily a notebooky?

Hlavní předností repasované techniky je cena. Zatímco za zcela nové chytré mobilní telefony a notebooky dáte až 20 a více tisíc korun, repasované modely jsou o desítky procent levnější, takže si je mohou dovolit i méně movití občané, kteří by na nové produkty mohli hledět pouze skrz výlohy. Nejlevnější výkonné repasované notebooky lze například pořídit už v cenách hluboko pod 10 tisíc korun, přičemž stejně kvalitní nové modely stojí výrazně přes tuto cenovou hladinu.