Jak zařídit dětský pokoj?

Dětský pokoj má hned několik specifik. Musí plnit spoustu funkcí najednou a přitom nepůsobit přeplněně. Pokoj by měl sloužit k učení, odpočinku a spánku, proto je potřeba zvolit vhodný nábytek. Zde hrají roli dva faktory, jedním z nich je právě účel a druhým bývá cena. I na toto dnešní výrobci nábytku myslí. Existuje nábytek do dětského pokoje, který tzv. roste s dítětem, tím pádem odpadá obměňování starého nábytku za nový a investice nebývá tak vysoká.Vysněný pokoj dítěte
ff
Při sestavování pokoje pro dítě je potřeba brát ohled i na jeho přání či potřeby. Zeptejte se i toho nejmenšího člena rodiny, jaký by chtěl mít pokojík. Čím více se bude podílet na jeho přípravě, tím více si ho potom zamiluje a bude se v něm cítit bezpečně a příjemně. Aktivní podílení se na přípravách naučí dítě taktéž samostatnému rozhodování a kompromisu.Vysněný pokoj dítěte.

Bezpečnost na prvním místě
fff
Již při výběru nábytku na prodejně platí dvě základní pravidla, musí být bezpečný a funkční. Nezapomeňte na to, že děti – hlavně ty menší – poznávají svět pohmatem, a proto by měl být nábytek pevný, neměl by mít ostré hrany, nikde by neměly vykukovat žádné hřebíky. Taktéž je vhodné vyvarovat se proskleným výplním skříněk či skleněným doplňkům.

 

Jak poznat kvalitní nábytek?
ffff
Nejlepším materiálem pro dětský nábytek je dřevo. Je příjemné a působ hřejivým dojmem. Samozřejmě existuje spousta alternativ. Stále ale mějte na paměti bezpečnost a funkčnost. Také zpracování je mnohdy důležitější než samotný materiál. Každý šroub, který vykukuje, by mohl způsobit fatální následky například při dovádění dětí. Samostatnou kapitolou při výběru správného nábytku do dětského pokoje je jeho barevnost. Je vhodné, aby byl celý pokoj barevně sjednocen nebo alespoň v podobném barevném odstínu.