Záclony podtrhují interiér. Jakou zvolit barvu?

Zdá se vám váš domov málo útulný? Abyste se cítili příjemně, stačí do svého domova přinést více textilií. Ať už se jedná o koberce, polštářky nebo záclony, vždy s těmito prvky docílíte útulnějšího domova, kde se vám bude jednoduše relaxovat. Rozhodující je také ale barva a vzor, které musíte zvolit správně, jinak budou záclony působit rušivě.

Jak pokoj prosvětlit pomocí bílé záclony

Do malých bytů, kde je méně prostoru se vždy vyplatí zakomponovat světlý nábytek. Pokud ale milujete barvy, stačí poté místnost prosvětlit závěsy a záclonami. V ideálním případě zvolte zářivě bílou bez vzoru, která váš domov opticky zvětší. Pokud přeci jen toužíte po vzorované zácloně, spoléhejte spíše na malé a drobné ornamenty. Celý prostor tak získá světlejší odstín a bude provzdušněný.

Zútulnění místnosti pomocí temnějších odstínů

Existují ovšem také rozlehlé prostory s minimalistickým nábytkem, které mohu působit studeně a neútulně. V takových případech můžete pustit uzdu své fantazii a vybírat ze záclon a závěsů, jež mají výraznější vzor, barevnější nebo tmavší odstín. V kombinaci se světlými stěnami budou působit kontrastně a z vašeho domova udělají příjemné místo.

Divoká barevnost do obývacího pokoje

Do místností, kde spíte, se hodí klidnější a studenější barvy, jako je modrá, bílá nebo zelená. V obývacím pokoji nebo jídelně ale na psychiku mnohem lépe působí naopak teplé odstíny. Oranžová, fialová, bordó a podobné odstíny vám budou příjemné ve chvíli, kdy budete chtít odpočívat, ale i když budete trávit čas s rodinou u společenských her.

V kuchyni volte pestrost

Okna v kuchyni jsou snem mnoha hospodyněk. Jen některé je ve svém domově skutečně mají a byla by škoda je neozdobit záclonami. V takovém případě záleží, jakou barvou má vaše kuchyň a záclonu stačí zvolit v takovém odstínu, aby se barvy doplňovaly. Rustikální vzory vám pomohou dotáhnout venkovský styl k dokonalosti, ale stejně tak lze zakomponovat záclony do moderní minimalistické kuchyně.