Jaké barvy jsou in aneb doplňky, které v moderním interiéru nesmí chybět

Zajímáte se o moderní trendy? Rádi byste svůj byt oživili barevnými doplňky? Tento rok jsou v kurzu pastelové barvy. Kromě baby růžové a modré, je to také světle petrolejová barva, hořčicová a nestárnoucí bílá a šedivá. Kombinujte doplňky s rozmyslem a vkusem.

Pastelové barvy

V moderním interiéru by neměly chybět doplňky v pastelových barvách, ať už se jedná o růžovou, modrou či zelenou. Pastelové barvy se hodí především do ložnice. Celou svou postel můžete ladit k těmto barvám. Stačí si pořídit bílé prostěradlo, bílé povlečení a povlaky na polštáře v pastelových barvách. Dnes v obchodech s doplňky do interiéru seženete rámečky, obaly na svíčky, dřevěné krabičky, povlaky na polštáře, deky, umělé kůže, to vše v pastelových barvách. Nezapomeňte, že pastelové barvy se hodí do světlého interiéru.

Nestárnoucí bílá a hořčicová

Určitě jste si také všimli doplňků v hořčicové barvě či světle petrolejové. Tyto barvy jsou nyní také in, a to nejen v interiérech, ale také v trendech v oblékání. Hořčicová a petrolejová barva se hodí i do tmavších interiérů s tmavým nábytkem. Skvěle ladí se stále moderní šedivou a bílou. Bílá barva je klasika, která nikdy nezklame, a i když je náročnější na údržbu, neměla by vám barva těchto doplňků doma chybět.

Skandinávské doplňky

Velmi moderní je nyní také skandinávský styl, který upřednostňuje jednoduchost v kombinaci se vzory, dřevo a kovové doplňky. Velmi oblíbené jsou nyní černé kovové doplňky či v barvě tzv. rose gold, zlatavě růžové, která je nyní opravdu in. Velmi oblíbené jsou i kovové konstrukce s dřevěnou podlážkou, do kterých můžete umístit květiny. Pozor však na zkombinování stylu vašeho domova. Pokud kombinujete různé vzory, upřednostňujte v interiéru určité barvy a dávejte si pozor, aby výsledný vzhled nepůsobil kýčovitě. Vzorovaný obal na svíčku, polštář, koberec i závěsy, se prostě budou tlouct. Vyberte si například vzorovaný výrazný koberec, který zkombinujete s jednobarevnými závěsy a povlaky na polštář.