Jaký nábytek si pořídit do nového bytu?

Ať už si pořizujete nový nábytek do velkého bytu, nebo si naopak potřebujete vybavit studentský pokoj či byt s jednou či dvěma místnostmi, pokaždé se musíte řídit stejnými pravidly. Nejzásadnější jsou správné rozměry, dále dispozice místností, ale i přirozené a umělé světlo. Důležité je zohlednit i materiál podlahové krytiny, který by měl udržet bez poškození dané kusy nábytku, třeba z masivu.

Zařizujeme dětský pokoj

I když lákavé akční slevy jsou zajímavé na první pohled, na pohled druhý byste při koupi nějakého ultra levného nábytku mohli splakat nad výdělkem. Zařizujete-li například pokoj dítěti nebo studentovi, budete vybírat psací stůl, který splní všechny jeho nároky. Bude dostatečně velký, s variabilními zásuvkami a výsuvnou podložkou pod počítač. Jiný stůl si koupíte do jídelny a odlišný typ zase do obýváku.

Nábytek do pokojů a ložnic různých rozměrů

Obývací pokoje se zařizují snadno, pokud máte velké prostory a finanční krytí. Pak už se fantazii meze nekladou a vy si snadno vybíráte rozkládací pohovku, případně rohovou sedačku, obývací stěnu s místem pro televizi, hudební přehrávače a knihy. Ani ti, kdo disponují pouze omezenými prostředky a prostorem, si nemusejí zoufat. Při výběru skříně se dají koupit šatní skříně s posuvnými dveřmi, které šetří prostor, a přesto mají působivý design i provedení. Pro manželskou postel je třeba si vymezit konkrétní místo, ideálně v ložnici. Kdo trpí nedostatkem dostatečného prostoru, má možnost varianty rozkládacího lůžka nebo postele s úložným prostorem.

Volíme jednotný styl

Abyste měli jednotlivé místnosti sladěny v jednotném duchu, je dobré nakupovat u jednoho dodavatele, který nabízí vybavení konkrétních interiérů v různých stylech. Někomu vyhovuje masivní nábytek, jiný dává přednost jednoduchým tvarům a vzdušnému provedení. Jako se někomu líbí barevná pestrost nábytku v kombinaci s kobercem, vymalováním stěn a doplňky, jiný má zas radši střízlivější tóny nebo příjemné působení dřevěných a přírodních materiálů. Pokaždé ale vybíráme s citem pro osobnosti, které budou nábytek používat, a v praktickém vyvedení daných kusů nábytku.