Levné bazény do země: I výroba chvíli trvá

Tak je to tady. Letní horka přichází, a i ti největší odpůrci bazénů by nakonec byli rádi, kdyby se měli kde zchladit. Přemýšlíte, jak by bylo skvělé mít bazén na vlastní zahradě? Sice jste si nevzpomněli zrovna brzy, ale všechno lze ještě zařídit.

Úplně nejjednodušší na zařízení jsou samozřejmě nafukovací bazény. Zajedete do obchodu, koupíte, nafouknete, napustíte a teoreticky se můžete koupat ještě dnes. Jestli vám jde o rychlost a svlažení, tohle bude asi nejlepší volba. Nicméně obecně tento typ bazénů z českých zahrad postupně mizí. Lidé začínají chápat, že tudy cesta k domácímu koupání nevede.

Levné bazény do země jsou trvalejší

Bazény zapuštěné do země vypadají elegantněji, a hlavně jsou trvanlivější. Třeba takový celoplastový bazén ze speciálního kopolymeru PP vám vydrží až 50 let. Tento materiál přitom dovoluje vyrobit bazény obdélníkové, oválné i kruhové s nejrůznější velikostí i hloubkou dle vašich představ. Do zapuštěných bazénů se také lépe integrují další doplňky – zastřešení, protiproud, ohřev, osvětlení, slaná voda apod.

O penězích to přitom není. Dnes se dají sehnat i levné bazény do země, stačí vám našetřených pár desítek tisíc. Horším problémem, který by vás aktuálně měl trápit, je čas. Musíte počítat aspoň s pár týdny.

Výroba bazénů prostě chvíli trvá

Některé obchody samozřejmě prodávají i již hotové bazény, ale dost často se ty zapuštěné vyrábí na míru. Výrobce k vám přijede, změří si zahradu, popovídá si s vámi o vašich požadavcích a připraví cenovou nabídku. Po schválení začíná výroba bazénů. Mezitím je třeba připravit zahradu, vykopat díru. Do ní se hotový bazén zasadí. Všechno trvá minimálně pár týdnů.

Jestli tedy aktuálně váháte, zda si pořídit zapuštěný bazén nebo spíš jen ten nafukovací, zamyslete se, o co vám jde. Pokud se chcete koupat ještě tento týden, volba je jasná. Příští rok si ale vzpomeňte dříve a začněte hned na jaře zařizovat zapuštěný bazén. Nebo oslovte firmu na výrobu bazénů raději na podzim. Tehdy má ostatně méně zákazníků a bude na vás mít více času.