Je vaše autobaterie zralá na výměnu? Nechte si poradit

Máte podezření, že vaše stará autobaterie tzv. dosluhuje? To se projevuje mimo jiné tím, že se vám vůz často nedaří nastartovat. Šetřete své nervy a pořiďte si baterii novou. Dříve či později se tomu stejně nevyhnete.
V první řadě bychom vás rádi odradili od nákupu levných baterií, jež jsou k mání na internetu. Ty totiž nebývají spolehlivé obzvláště v mrazivém počasí, které máme před sebou. Pak se může stát, že vůz i s novou (levnou) baterkou zkrátka nenastartujete. A nezbude vám nic jiného než si pořídit autobaterku kvalitní. Veškerá úspora pak přijde vniveč.

Zaměřeno na kvalitní autobaterie

Kvalitní autobaterie prodávají renomovaní prodejci, které najdete ve značkových kamenných obchodech a e-shopech. Věřit například můžete e-shopu nekvinda-obchod.cz, jenž disponuje autobateriemi do všech modelů osobních aut, ale i zahradní techniky a autobusů. V nabídce obchodu ovšem najdete i nabíječky autobaterií, zahradní techniku, pneumatiky nebo třeba svařovací dráty. Kvalitní svařovací drát by měl být součástí vybavení snad každého kutila. Ale zpět k autobateriím.

Autobaterie podle typu auta

A jaká baterie je pro váš vůz nejvhodnější? Odpověď na tuto otázku vám poskytne třeba příručka k vašemu vozu. Pokud jí už nedisponujete, nabízí se možnost starou baterii vyndat a na základě jejích parametrů si pořídit autobaterii novou. Výběr autobaterie ovlivňuje značka a stáří vozu, obsah a druh motoru, ale také třeba jeho elektronická výbava.

Kapacita a napětí

Důležitý je ovšem i rozměr baterie, napětí, kapacita a pólování. Máte-li veškeré tyto údaje pohromadě, můžete využít speciálního konfigurátoru, jenž je k dispozici na internetu. Do něj podrobnosti o akumulátoru jednoduše zadáte a on vám navrhne vhodný model. A ten si pak můžete snadno objednat na internetu. Třeba na již zmíněném e-shopu nekvinda-obchod.cz.