Když se řekne tiny house

Pokud se alespoň trochu zajímáte o nejnovější trendy v bydlení, určitě vám neuniknul zcela nový fenomén, který nese název tiny housing. O co se jedná a co svém majiteli tento druh bydlení přináší se dozvíte právě v tomto článku.

Malý velký dům

Ti, jenž vládnou anglickým jazykem již z nazvu tiny house dokáží odhadnout, o co by se mohlo jednat. Slůvko tiny je vyjádření pro něco malého a house je označení domu. Tiny house tak v překladu znamená malý domek a přesně o to tu jde.

Tiny housing je život ve velice maličkém domku, který vám však nabídne vše potřebné. Tento fenomén má svůj původ v severských státech, kde si lidé chtěli pořizovat vlastní bydlení, pokud možno co nejvíce v přírodě. Tiny house jim umožnil tento sen splnit, aniž by museli vydávat velké finanční prostředky, nebo výraznějším způsobem zasahovali do přírody, ve které takový domek stojí.

Rozloha tiny housu bývá vždy jen několik málo metrů čtverečních, na kterých však najdete vše, co ke svému životu potřebujete. Součástí je kuchyňka, postel, stůl, mnoho chytře řešených úložných prostor a samozřejmě také koupelna. Ke každému tiny housu by měla patřit i terasa a co nejkrásnější zahrada.

Právě zahraje je velice důležitá, protože díky velikosti domku se mnohdy stírají. Hranice prahu domku a zahrady a vy jste tak s okolní přírodou v mnohem silnějším spojení. Navíc Tiny housy bývají často vybavovány velkými okny či prosklenými dveřmi, aby byl tento dojem co možná nejsilnější.

Postavit takový tiny house chce sice trochu zručnosti, ale vůbec ne moc peněz, jeho pořízení vychází na několik stovek tisíc korun. Pokud o stavbu máte zájem, stačí se podívat na některé návody na internetu, kde najdete celou řadu podobných projektů.