Koupit investiční byt? Více se vyplatí nakoupit zlato

Zájem o hypotéky byl v první čtvrtině letošního roku rekordní, což poukazuje na jediné. Češi se bojí znehodnocení peněz a snaží se je bezpečně investovat. Ztráty hodnoty peněz se bojí dokonce tak moc, že se neváhají upsat k dlouhým letům splácení hypotéky. Málokdo má totiž našetřené miliony, aby si mohl dovolit pořídit byt bez hypotéky.

Jste vy ochotní zavázat se k dlouhým rokům splácení? Je to vůbec v dnešní době moudré, když nevíme, co bude a jestli nepřijdeme o příjem? Není a hodnota peněz se dá ochránit i jinak. Vhodným způsobem je například zlato.

Investujte jen tolik peněz, kolik doopravdy máte

Investiční zlato se dá pořídit i za tisíce korun, není tedy nutné mít našetřené miliony. Sami si určíte, za kolik peněz chcete nakoupit. Mince a slitky můžete dokupovat i po jednom kusu, třeba pokaždé, když našetříte dalších pár tisíc nebo pár desítek tisíc.

Odpadá tedy nutnost brát si hypotéku, k ničemu se nezavazujete. A to jsme teprve u první výhody vůči nemovitostem.

Zlato nakoupíte a prodáte velmi snadno

Koupě nemovitosti je zdlouhavá záležitost. Pak musíte doufat, že seženete spolehlivé nájemníky, kteří budou platit a zařízení bytu příliš nezničí. A když se rozhodnete byt prodat? Další starosti!

Zlato je z tohoto hlediska opět příznivější. Nakoupit investiční zlato je velmi snadné, prostě si vyberete a objednáte ho, třeba online z e-shopu www.zlate-mince.cz. Stejně snadno ho i prodáte, můžete se vydat také do prodejny Pražské mincovny v Obecním domě v Praze.

Vezmete si ho s sebou kamkoliv

Velkou výhodou je rovněž nezávislost zlata na konkrétní měně. Vykupuje se po celém světě, takže kdyby náhodou výrazně oslabila koruna, je možné ho prodat za hranicemi, třeba na Slovensku za eura.

Světové zásoby zlata se stále ztenčují, což je také důvod, proč je nepravděpodobné, že by jeho hodnota přestala růst. Zlato vaše peníze bezpečně ochrání.