Kouzlo mansardového bytu

Pokud hledáte nějaký skutečně krásný byt, který bude mít své kouzlo, pak by vás možná mohl zajímat tzv. mansardový byt, který nabízí neopakovatelně řešený prostor v jedinečném stylu.

Život pod střechou

Mansardové byty jsou výsostnou dominantou Paříže, kde byly v 19. století stavěny tzv. mansardové střechy, které umožňovaly stavět i v půdních prostorách velké a útulné byty, kam se vešel veškerý nábytek.

Mansardové střechy jsou však k nalezení i v našich městech a i my si tak můžeme vychutnat toto jedinečné bydlení. Podkrovní byty totiž mají své neopakovatelné kouzlo a mnoho lidí po nich velice touží. Toto bydlení nabízí velké množství komfortu, ale zároveň i celou řadu výzev. Pojďme se podívat na to, které z nich to jsou.

Podkrovní byt má celou řadu neocenitelných výhod. Jednou z nich je například dostatečné množství světla, které do bytu může pronikat díky okna a vysoké poloze bytu. To sebou však zároveň přináší problém v podobě vysokých teplot v letních měsících, které mnohdy neřeší ani otevření oken.

Další velkou výhodou jsou přiznané trámy a další detaily spolu s atypicky řešeným prostorem, který přidává bytu na útulnosti a jedinečnosti. Přiznané trámoví přibližuje k přírodě a vytváří luxusní dojem, zatímco netradiční prostory mnohdy nabízejí větší užitnou plochu než byty v nižších patrech domu, ve kterém se byt nachází.

Nesmíme zapomínat ani na to, že podkrovní byty nejsou ideální volbou osob, které jsou imobilní, a zároveň se jedná o prostor, ve kterém si můžete vychutnat i takové detaily všedního dne, kterým je déšť, který o sobě dává mnohdy značně vědět. Mansardové a podkrovní byty často spojeny se střechou, kterou lze v některých případech také využívat.