Kouzlo života v minimalismu

Chcete bydlet skutečně moderně? Pak by vás mohl zajímat trend bydlení ve stylu minimalismu. O co se jedná? Čtěte dál a dozvíte se to!

Jak už název napovídá, minimalismus je životní styl, který vyžaduje co nejmenší počet věci. Ovšem právě v tom tkví háček celé věci, věcí je sice málo zato co kus to skutečný skvost a originál. Minimalismus můžeme najít v bydlení, módě, výtvarnictví i architektuře. Tam všude se řídí stejným pravidlem. Nás samozřejmě bude zajímat bydlení.

Pokud budete chtít mít minimalisticky zařízené bydlení, pak je dobré začít zcela od začátku. Rovnou zapomeňte na tisíce vzpomínkových předmětů vystavených všude možné po domě či bytě. S těmi minimalismus prostě nepočítá. Když obraz tak jeden a skutečně takový, který na sebe upoutá pozornost, když lustr tak jednoduchý a zároveň rafinovaný a takto bychom mohli pokračovat u každého kusu.

Nábytek

Nábytek minimalismu by měl být stylový vzdušný, pohodlný a zároveň zajímavý. Mělo by se jednat o solitérní záležitost, která slouží jako nábytek a zároveň má svou dekorační funkci. K němu by se pak měl vztahovat další kus nábytku a takto by to mělo pokračovat do kompletní vybavenosti dané místnosti. Rozhodně zapomeňte na místnost plnou nábytku. Takto minimalismus rozhodně nefunguje.

Dekorace

Ačkoliv by se to nemuselo zdát, tak dekorace jsou pro minimalismus velice důležité. I zde však platí co kus to originál. Obrazy musí být nápadité, nejlépe by se mělo jednat o velice zajímavé originály. Dekorace by v podstatě všechny malý být do značné míry kusem umění, které si návštěva bude ráda dlouho prohlížet. Vždy volte jeden kus dekorace na několik metrů čtverečních, aby se navzájem nekřížily a nekradly si pozornost