Láká vás expresní výkup nemovitostí? Ne vždy pro vás může být výhodný!

Začněme dobrou zprávou. Každá nemovitost nezávisle na lokalitě i jejím technickém stavu má svého kupce. Jistá však není rychlost prodeje stejně jako výše ceny, kterou za ni dostanete. Tyto dva pojmy spolu přitom souvísí více, než si většina z nás uvědomuje. 

Obecně se dá říci, že čím více se prodej nemovitosti budete snažit urychlit, tím s nižší cenou byste měli počítat. A ten, kdo si počká, se naopak dočká. Mnohdy i řádově vyšší ceny. Jak je to možné? 

Standardní versus expresní prodej

Realitní makléři v podstatě rozlišují dva typy prodeje nemovitostí, a to standardní a expresní. Zatímco standardní proces prodeje domu v průměru trvá půl roku (byty se prodávají o něco rychleji), v případě prodeje expresního můžete mít peníze na stole do druhého dne. Ale počítejte s řádově nižší částkou, než ze které byste se mohli těšit, pokud byste s prodejem tak nespěchali. Důvodem je odlišný postup v obou režimech. Zatímco standardní postup prodeje nemovitosti obnáší jasné a předem dané kroky v podobě nafocení nemovitosti, její prezentace na realitních serverech, představení nemovitosti zájemcům, domluvení podmínek, sepsání kupní smlouvy a převodu v katastru nemovitostí, v případě výkupu nemovitostí se vás nic z toho v podstatě netýká.

Rizika prodeje snižují cenu

Vámi nabízenou nemovitost totiž nekupuje konkrétní fyzická osoba, ale firma, která se výkupy nemovitostmi zabývá. A ta se ji bude snažit prodat po vlastní ose, tedy již bez vašeho přičinění. Nikdo jí však nezaručí, že na prodeji vydělá (či dokonce prodělá), tedy za jakou částku nemovitost ve výsledku přeprodá. A toto riziko snižuje i cenu, kterou za svou nemovitost prodávanou v tomto režimu dostanete.

90 % tržní ceny nemovitosti

Například realitní kancelář Maxima při expresním výkupu nemovitostí nabízí devadesát procent tržní ceny. Přesné podmínky prodeje každopádně najdete na pod odkazem expresní výkup. Pokud se na realitním trhu alespoň trošku orientujete, musíte uznat, že se obzvláště v souvislosti s očekávaným poklesem ceny nemovitostí v průběhu tohoto roku jedná o velmi férové podmínky.

Pokud tedy s prodejem domu či bytu z jakéhokoliv důvodu spěcháte, rozhodně jste na správné adrese. 

Zdroj: https://www.maxima.cz/blog/vykup-nemovitosti-vykup-domu-a-bytu-za-hotove/