Tipy a rady, jak se správně starat o zahradní techniku

Pokud jste majitelem velké zahrady, pak pravděpodobně máte ve své kůlně i dostatek zahradní techniky. Takové aku sekačky, rotační sekačky a jiné podobné zahradní nástroje a přístroje jsou pomocníkem k nezaplacení. Kdybyste museli sekat trávu kosou, jako to dělali lidé v minulosti, to by byla ale dřina! Ještě že žijeme v moderní době plné moderních technologií a vymožeností. Ovšem je třeba konstatovat, že zahradní technika nepatří k tomu nejlevnějšímu, co si pořídíte. Proto je třeba se o to dobře starat. Přinášíme vám proto tipy, jak se o zahradní techniku starat tak, aby vám vydržela bez oprav a v jako novém stavu co nejdéle.

Jak vyčistit rotační sekačku

Zahradní sekačky jsou něco, bez čeho se neobejdete hlavně v létě, kdy je třeba sekat trávu v pravidelných intervalech. Mnozí lidé mají ve svých kůlnách rotační sekačky, které se před započetím údržby musí důkladně očistit. Než započne údržba, je třeba, abyste sekačku postavili na rovnou, suchou plochu. Poté zkontrolujte vzduchový filtr, vyměňte olej, nabruste nože, také je vyvažte. Nezapomeňte ani na vypuštění benzinu z karburátoru a také z nádrže.

Jak pečovat o malotraktory

Někteří jsou majiteli také takzvaných malotraktorů, u nichž se začíná údržba jako u sekaček, tedy musí se vyčistit zapalovací svíčka a poté se musí vyklepat vzduchový filtr. Pokud vlastníte dvoutaktní traktor, nezapomínejte na čištění olejového vzduchového filtru, u něhož nesmí být hladina vyšší než tři milimetry.

Jak udržovat motorové přístroje

Ať už vlastníte motorovou pilu nebo jiný motorový přístroj, musíte při údržbě začít u motoru, který je třeba vyčistit. Platí, že čistý motor se zkrátka nepřehřívá. Důležité je motorovou pilu dobře zazimovat, před příchodem zimy vylijte veškerou palivovou směs z nádrže, vyčistěte následně vzduchový filtr a svíčku.