Levné a moderní bydlení pro rodiny

Nároky na bydlení se v posledních několika letech změnili. Spousta mladých rodin touží po svém baráčku se zahradou a rozhodně nechtějí dále žít v panelákovém domě. Mnoho z nich si však nemůže dovolit klasické domy, které jsou nákladné. A tak hledají možné alternativy. Jednou z takových moderních možností, jak mít svůj vysněný baráček, jsou dřevostavby. Tento způsob bydlení není oproti klasickým domům tolik nákladný a navíc nabízí řadu dalších výhod.

Dřevostavby jsou šetrné k vaší peněžence

Dřevostavby mají mnohem nižší pořizovací cenu, než klasický dům. Navíc jsou mnohem šetrnější k vaší peněžence. Náklady na vytápění jsou opravdu nízké. Dřevo sice rychle vychladne a nedrží v sobě příliš dlouho teplo, ale za to se rychleji vytopí. Ušetříte tak za vytápění až několik tisíc korun ročně.

Dřevostavby jsou postavené během pár měsíců

Dřevostavbu sice nepostavíte přes noc, ale rozhodně mnohem dříve, než klasický dům. Dřevostavba je velmi jednoduchá stavba, kterou postavíte během pár měsíců. To jí však neubírá na kvalitě. Kvalitní dřevostavba má životnost až 150 let. Bez problému se vyrovná zděnému domu.

Dřevo je odolný materiál

Dřevostavba nehoří o nic rychleji, než zděný dům. Častým mylným tvrzením o dřevostavbách je, že hoří rychle a snadno, jako papír. To však není úplná pravda. Dřevěná konstrukce zabraňuje šíření ohně, jelikož ohořelé trámy zuhelnatí a nepouštějí dál vzduch, který podporuje hoření. Nejčastějším důvodem proč shoří celý dům či byt, je vybavení interiéru. Je tedy vcelku jedno, zda bydlíte v dřevostavbě nebo v cihlovém domě. Pokud budete mít velkou knihovnu, vyhoříte úplně stejně.

Kvalitní dřevostavby Olomouc

Pořizovací cena je největším lákadlem dřevostavby. Například v Olomouckém kraji se cena klasického domu pohybuje kolem 3 milionů korun. Náklady na dřevostavby Olomouc, jsou o poznání nižší. Nejenže ušetříte na pořízení domu, ale budete zároveň bydlet v novém domě a také ušetříte za rekonstrukci, která by vynesla cenu nahoru.

Dřevostavby jsou tedy kvalitní možností pro mladé rodiny s dětmi, které nechtějí bydlet v panelákovém bytě a chtějí si pořídit kvalitní bydlení za rozumnou cenu.