Minimalismus: Jaké jsou jeho základní prvky a proč ho pustit i do vašeho interiéru

Kouzlo minimalismu objevuje stále více osob, a to nejen v interiérech, ale i celkově v pohledu na životní styl. Minimalismus je velmi moderním stylem, který propojuje střídmost, praktičnost a jednoduchost, přitom interiér nemusí působit „studeným“ dojmem.

Styl nejen v bydlení

Minimalismus, to není jen styl našich domovů a kanceláří. Minimalismus se dotýká životního stylu celkově, a to stravování, oblékání, nakupování, bydlení apod. Základem je omezení množství věcí, které si myslíte, že k životu potřebujete. Nahradit lze mnohé také ekologičtějšími variantami, šetrnějšími, avšak praktickými a odolnými.

Minimalismus v interiéru

Minimalistický interiér má typické prvky, které se vážou spíše k jednoduchosti a praktičnosti. I když na vás minimalistický interiér může působit na první pohled trochu nezabydleně a studeně, po čase zjistíte, že se jedná o čisté interiéry, které přináší klid na žití i práci. Své kořeny má minimalismus ve funkcionalismu, který se snaží, aby vynikla především krása prostoru samotného a věci jej moc nerušily. Klíčové také je, aby byly doplňky a nábytek v takovém interiéru především praktické, vyhýbá se zbytečným prvkům a dekoracím.

Základní rysy

Základními prvky, které minimalismus dodržuj, je jednoduchost, praktičnost, funkčnost, čistota linií, barevná střídmost, ale i určitá míra zdrženlivosti. Minimalismus se snaží o minimalizaci předmětů v domácnosti, což platí i o doplňcích a barvách. Barevně se totiž minimalistické interiéry drží při zemi, upřednostňují barvu bílou, šedou, hnědou, krémovou či černou. Z materiálů vévodí domácnosti spíše přírodní prvky, také ekologické doplňky. Setkat se tak můžete především se dřevem, kamenem, kůží, ale i kovem či betonem. I když se minimalismus snaží o eliminaci zbytečných doplňků, v interiérech mnohdy nechybí květiny.