Zásady moderní kuchyně. Vařte v koutu, za který se nemusíte stydět

Kdo by chtěl vařit v nemoderní kuchyni. Pravděpodobně nikdo. Právě proto se řada lidí donutí k zásadnímu kroku, a sice k celkové rekonstrukci tohoto koutu bydlení. Pokud patříte k lidem, kteří nevědí, jak z dosavadní poměrně zastaralé místnosti vykouzlit prostor, kde se bude vařit opravdu s chutí a radostí, pojďme si zmínit zásady moderní kuchyně, kterými se stačí jenom řídit.

Klaďte důraz na kvalitu vybavení

Při navrhování nové kuchyně je třeba si uvědomit, že spotřebiče a další vybavení, jako je kuchyňský dřez nebo dřezová baterie, zaberou nejvíce prostoru. Proto je třeba vymyslet takové řešení, které by vás o prostor zbytečně neokradlo. Jedním z nich je umístit spotřebiče nad sebe a zakomponovat je do kuchyňské linky.

V rámci moderní kuchyně se nemusíte držet tradičního umístění. Pečící trouba se skutečně nemusí dotýkat země, ale klidně ji můžete umístit do výšky. Je to jenom otázka zvyku, navíc po chvíli zjistíte, že se jedná o skutečně velmi praktickou vychytávku.

Do kuchyně patří ostrůvek

Chcete se pyšnit skutečně moderní kuchyní? Pak do tohoto koutu domu zakomponujte ostrůvek. Nemyslíme samozřejmě ten ležící uprostřed širého moře. Myslíme tím moderní provedení pracovní desky, které bude ke kuchyni logicky pasovat. Většinou to bývá varné centrum, tudíž se nad ostrůvkem vyjímá digestoř.

A když už jsme zmínili digestoř, nešetřete na ní. Mnoho lidí při vaření digestoř nepoužívá, ale to je samozřejmě velká chyba. Bez kvalitní digestoře se za velmi krátký čas kuchyňská linka přetvoří v mastnou, nehezky vypadající plochu. A veškerá práce jako lusknutím prstu přijde naprosto vniveč.

Barové židličky součástí kuchyňského koutu

Pokud chcete zvýšit komfort kuchyně, je načase zainvestovat do barových židliček. I když si možná říkáte, že je nevyužijete, praxe zatím ukázala opak. Židličky jsou pokaždé tím nejvyužívanějším v celé kuchyni.