Mýty o rekuperaci, kterým stále věříte

Rekuperační jednotky jsou dobrým sluhou, ale zlým pánem. Tedy tak to alespoň tvrdí mýty. Kde se však skrývá pravda? Podívejte se na ni v tomto článku.

Rekuperace Hradec Králové jsou skvělou pomůckou, která vám výrazně zjednoduší život. Nebudete s nimi muset manuálně větrat, zároveň vám ale ušetří i spoustu peněz. I přesto kolem těchto systémů kolují mýty a nepravdy, kterým spousta lidí stále věří.. Proto jsme si pro vás připravili tento článek, v němž se vám pokusíme všechno vysvětlit.

Raději větrat, než používat rekuperaci

Otevřít okno a pustit dovnitř čerstvý vzduch. To je způsob, kterým údajně nejefektivněji vyvětráte. To ale není pravda. Jakmile otevřete okna, sice dovnitř pustíte spoustu venkovního vzduchu, ale také nečistoty a zápachy. A to ani nemluvíme o tom, jak je tento způsob neekonomický. Obzvlášť v zimě, kdy mohou vystydnout také stěny, což vám zbytečně navýší náklady na vytápění. Rekuperační jednotky Hradec Králové sází na výměnu a filtraci. Dovnitř se tedy dostane jen čistý vzduch. Tepelné ztráty jsou navíc výrazně nižší než v případě klasického větrání.

Často zanesené trubky

Tomuto mýtu musíme dát zčásti zapravdu. Přece jen když se podíváte na způsob fungování rekuperace vzduchu Hradec Králové, nic jiného se ani stát nemůže. Filtr totiž neustále pracuje, aby oddělil zápachy a nečistoty přicházející zvenčí. Jestliže tedy budete chtít do tohoto systému investovat, připravte se i na pravidelnou údržbu.

Drahá údržba

Rekuperace do bytu Hradec Králové samy o sobě nejsou levné. Kromě údržby ale musíte počítat i s dalšími náklady. Především na výměnu filtrů. Filtry se zpravidla mění 4x do roka, v některých oblastech ale bude potřeba častější čištění a výměna. Záleží na kvalitě vzduchu vháněného do místnosti, prašnosti a nečistotách v ovzduší.