Na co se zaměřit při výběru venkovní vířivky? Objasníme základní fakta

Venkovní vířivky jsou v posledních letech velmi oblíbené a zdaleka již nejsou známkou luxusu. Najdeme je na stále větším počtu zahrad či teras. Důvod je k tomu v podstatě jednoduchý – poskytují dokonalé wellness v soukromí, a to kdykoliv a bez předraženého vstupného. O prostor se navíc nemusíte dělit s cizími lidmi a skočit do venkovní vířivky můžete klidně i v zimě, když zvolíte správný model. Pojďme se proto podívat na základní fakta, která byste měli před pořízením vířivky znát.

Nejčastější témata spojená s výběrem venkovní vířivky

Před nákupem venkovní vířivky byste měli vědět alespoň základní fakta související nejen s nákupem, ale i umístěním či provozními náklady.

· Zásadní je umístění
Pro umístění venkovní vířivky budete muset najít prostor s rovnou, zpevněnou plochou (betonová deska, zámková dlažba či terasová prkna) – pamatujte také na to, že podklad musí mít dostatečnou nosnost. V dosahu by pak mělo být také připojení k elektřině, a to ideálně 380 V (400 V), menší vířivky s nižším výkonem čerpadla si ale vystačí i s 230 V (pouze během masáže dojde k odpojení vyhřívání). Naopak nepotřebujete trvalé připojení ke zdroji vody.

· Vyberte vhodný model

Při výběru venkovní vířivky je třeba rozhodnout se, zda ji chcete používat pouze sezónně, nebo po celý rok. Zvolíte-li správný model, tedy vířivku vhodnou k celoročnímu užívání, můžete se do její lázně ponořit klidně i v prosinci.

· Nakupujte u renomovaných prodejců

Venkovní vířivky zakoupíte na nejrůznějších místech včetně hobby marketů. Pokud však chcete, aby vám sloužila dlouhá léta, doporučujeme koupit si model u specializovaného prodejce, který se zaměřuje na prodej vířivek od renomovaných výrobců. Chcete-li opravdu kvalitní celoroční model, zavítejte do Spahouse.cz, společnosti, která je výhradním distributorem vířivek IQue Sweden, jež disponují nízkoenergetickou severskou trojitou termální izolací a zaručují až 20letou životnost.

Vzhledem k tomu, že je výběr venkovní vířivky poměrně náročnou záležitostí, doporučujeme vám obrátit se na specialistu jako Spahouse.cz, kde vám poradí a pomohou vybrat takový model, který bude nejlépe odpovídat vašim požadavkům.